Німеччина не постачає в Україну російський газ, - ОГТСУ

Україна може отримувати природний газ з Польщі тільки віртуальним реверсом

Оператор ГТС України спростував слова президента РФ Володимира Путіна про постачання Німеччиною в Україну російського газу через Польщу, через які нібито зростають спотові ціни в Європі, — повідомляє Центр стратегічних комунікацій.

Як заявив Оператор, імпорт із Польщі в Україну за весь 2021 рік був 77 млн ​​кубометрів газу, що менше за добові потужності транзиту через Польщу до Німеччини (близько 95 млн куб. м на добу). Загалом транзит до Німеччини через Польщу у 2021 році становив понад 20 млрд кубометрів.

«Іншими словами, обсяг імпорту з Польщі до України за весь рік не досяг навіть обсягу добової потужності транзиту до Німеччини через Польщу», — наголосили в Операторі ГТС.

Також на сьогоднішній день Україна може отримувати природний газ з Польщі тільки віртуальним реверсом (тобто за умови наявності потоку газу з України до Польщі), тобто фізичний потік між Польщею та Німеччиною не має жодного впливу на обсяги чи можливість імпорту газу в Україну з Польщі. Зокрема, за 24 дні грудня обсяг імпорту газу в Україну з Польщі становив тільки 5,7 млн кубометрів.

Оператор ГТС зазначив, що на сьогодні Газпром майже повністю припинив транзит через газопровід Ямал. Обсяги невикористаних Газпромом потужностей транзитного газопроводу Ямал становлять близько 75-80% у грудні, 90% у листопаді.

*

Top