НБУ посилив захист прав держателів платіжних карток. Це сприятиме підвищенню рівня захисту прав держателів платіжних карток

Також посилені вимоги до еквайрівів

Національний банк України (НБУ) вдосконалив порядок здійснення операцій з використанням платіжних карток. Про це йдеться в повідомленні НБУ, передає Hubs.ua.

Зазначається, що це сприятиме підвищенню рівня захисту прав держателів платіжних карток, а також посиленню контролю за дотриманням еквайрами правил платіжних систем і вимог законодавства.

Так, регулятор зобов’язав постачальників платіжних послуг перед ініціюванням платіжної операції надавати держателям платіжних карток інформацію про порядок і умови її здійснення або доступ до такої інформації.

Зокрема, йдеться про операції з переказу коштів, що здійснюються в кілька етапів, адже, якщо держатель не матиме інформації про те, як саме здійснюватиметься платіжна операція, це може спричинити його додаткові незаплановані витрати.

Крім того, Національний банк посилив вимоги до еквайрів у частині виконання ними правил платіжних систем та вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення під час здійснення операцій з використанням платіжних карток.

Зокрема, передбачено те, що:

  • внутрішньобанківські правила мають містити порядок взаємодії еквайра з торговцем та порядок здійснення еквайром моніторингу переказів, здійснених на користь торговця (не залежно від наявності договору з торговцем);
  • договір еквайра з торговцем чи небанківською фінансовою установою, яка має ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та укладає договори з торговцями, метою яких є приймання коштів із використанням платіжних карток на користь таких торговців за участю еквайра, повинен обов’язково містити умови, які:
  • зобов’язують торговця чи небанківську фінансову установу надавати еквайру інформацію, потрібну для виконання ним вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу;
  • визначають перелік і строки надання торговцем такої інформації;
  • передбачають інформування еквайра торговцем чи небанківською фінансовою установою про зміну видів діяльності торговця, які повідомлялися еквайру для призначення коду категорії торговця;
  • визначають відповідальність торговця чи небанківської фінансової установи за надання недостовірної інформації про види своєї діяльності;
  • надають еквайру право відмовитися від підтримання ділових відносин з торговцем чи небанківською фінансовою установою, яка не дотримується умов договору.

Такі зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 8 лютого 2022 року №13 «Про затвердження змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням», яка набирає чинності з 10 лютого 2022 року.

Нагадаємо, раніше «ПриватБанк» поліпшив бізнесу послуги по еквайрингу.

 

*

Top