Міжнародна підтримка України: Сенат США ухвалив резолюцію на підтримку Києва

Документ не має сили закону, але офіційно заявляє про «непохитну підтримку України»

У четвер увечері Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію на підтримку України, про це повідомляє The Hillapnews, передає Hubs.ua.

Зазначена Резолюція закликає президента США Джо Байдена змусити уряд США задіяти всі наявні інструменти, щоб накласти «значні витрати» на Росію і «відновити мир у Європі».

Зазначається, що резолюція сенаторів не має сили закону, але офіційно заявляє про «непохитну підтримку Сполученими Штатами безпечної, демократичної та незалежної України» та «засуджує нарощування російської військової сили» на кордоні з Україною. Сенатор Роб Портман, зі штату Огайо, сказав, що «Конгрес єдиний у своїй підтримці незалежності та суверенітету України».

Видання нагадує, що доля резолюції була у підвішеному стані, оскільки раніше сенатор-республіканець Ренд Пол попередив, що заперечуватиме проти її швидкого проходження без внесення змін до документа.

Зазначимо, протягом тижня сенатори боролися за зменшення напруженості в регіоні. Багато з яких прагнули піти ще далі, запровадивши нищівні санкції проти Путіна, які б похитнули російську економіку.

«Україна має сильних союзників у Сенаті, де є широка підтримка у питаннях запровадження санкцій проти Росії як потужного зовнішньополітичного інструменту, який можна використовувати, якщо Путін продовжить свою агресію щодо України», — повідомляють ЗМІ.

Видання зазначає, що автори резолюції внесли зміни. Вони зокрема уточнили, що резолюція, яка не має юридичної сили, не повинна розглядатися як дозвіл на застосування військової сили проти Росії або дозвіл на введення військ США в Україну.

Як повідомлялось раніше, США можуть надати Україні $1 млрд кредитних гарантій.

*

Top