Мінцифри найближчим часом запустить послугу єЗахист у

Глава Мінцифри відреагував на повідомлення про злам Дії

Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував запуск найближчим часом послуги єЗахист в застосунку «Дія», де українці зможуть дізнатися, в яких реєстрах є інформація про них. Про це  в суботу написав Федоров у своєму Telegram-каналі, передає Hubs.ua.

«Ми ухвалили рішення запустити найближчим часом послугу єЗахист в додатку «Дія». Де кожен громадянин зможе дізнатися базові правила кібербезпеки, в яких реєстрах є інформація про них. Наступним кроком буде запуск сервісу, де кожному українцю приходитиме повідомлення, коли чиновник перевіряє ваші дані в реєстрі», — написав міністр.

Він наголосив, що застосунок «Дія» не зберігає персональні дані, тому, коли користувач авторизується в додатку, документи підтягуються заново, COVID-сертифікат також потрібно генерувати повторно.

Однак, як зазначив Федоров, заголовки про «злиті дані українців» зараз сприймаються особливо гостро через інформаційну війну, яка відбувається проти України.

«Тиждень розганяється новина про 2 млн з «Дії», з даними про послуги, які взагалі не надаються в «Дії». Вже тиждень з’являються боти, в яких можна «дізнатися про вас». Ми активно вивчаємо всі кейси, це виявляються скомплектовані дані з різних джерел, яких раніше було море в мережі, часто з одного популярного банку. Це було ще до старту роботи Мінцифри і створення «Дії». Ми якраз і почали працювати над усіма тими випадками», — написав Федоров.

Міністр додав, що Мінцифри блокує такі ресурси і знаходить можливості для захисту реєстрів, щоб дані були під контролем.

Як повідомлялось раніше, студентські е-квитки у застосунку «Дія» прийматимуть нарівні з паперовими.

*

Top