Люксові німецькі автомобілі рекордно подорожчали

Виручка виробників авто класу "люкс" злетіла майже на чверть з 2019 року

Вартість німецьких автомобілів класу «люкс» підскочила до рекордних позначок у 2021 році через зниження поставок у зв’язку з дефіцитом напівпровідників на тлі активного попиту з боку споживачів. Про це йдеться в дослідженні банку Stifel, проведеному для Financial Times, пише Економічна правда.

Виручка BMW, Audi і Mercedes-Benz у розрахунку на кожен проданий автомобіль злетіла майже на чверть з 2019 року.

Пандемія повернула назад тенденцію, що спостерігалася десятиліттями, коли автовиробники випускали більше машин, ніж могли продати, і їм доводилося пропонувати споживачам значні знижки, щоб обігнати конкурентів і досягти цільових показників.

Проте виробництво різко впало в останні два роки — і в 2021 році дефіцит автомобілів становитиме близько 4 млн, прогнозують аналітики.

У результаті виручка Mercedes-Benz на кінець третього кварталу 2021 року зросла до понад €54 тис. в розрахунку на один вироблений автомобіль порівняно з €38 тис. у 2019 році. Audi збільшила цей показник до €57,5 тис. з €46 тис.

BMW, яка впоралася з дефіцитом мікрочипів краще за конкурентів і скоротила виробництво менше, ніж вони, зафіксувала скромніше зростання показника виручки на автомобіль — до €38 тис. з €36 тис.

Як повідомлялось раніше, автовиробники очікують на поліпшення ситуації з дефіцитом чіпів.

*

Top