Китай має тричі подумати, перш ніж ввязатися у російську авантюру, - Володимир Огризко

КНР не зможе зламати тенденцію на ослаблення можливостей військ рф

Політичний діяч і дипломат Володимир Огризко висловив свою точку зору на позицію, яку зайняв Китай під час россійської агресії в Україні. Відповідний допис єкс-міністр закордонних справ України розмістив у авторській колонці в мережі Інтернет, пишуть Українські новини.

«Китай, мені здається, має тричі подумати, перш ніж ввязатися у російську авантюру в Україні. Причин кілька.

Перша. Китайський експорт йде в основному на два західні ринки: США та ЄС. Втрата цих ринків чи навіть їхнє обмеження означатимуть для китайської економіки серйозний удар. Жоден інший ринок, включаючи російський, навіть частково не компенсує всіх втрат.

Друга. Хоч ідеологічно Китай і росія є близькими, бо сповідують тоталітаризм, проводять політику на придушення прав людини тощо, Китай, виходячи зі своїх далекосяжних стратегічних інтересів, зовсім не зацікавлений у посиленні росії. Навпаки, стан напівживої економіки московії найкраще відповідатиме його економічним інтересам, бо матиме наслідком її безумовне перетворення на сировинний додаток Піднебесної. Такий характер економічних відносин матиме й практичний політичний вимір, бо дозволить Китаю серйозно впливати на внутрішню і зовнішню політику росії.

Третя. Китай отримав два дуже потужних попередження від США щодо серйозних наслідків, якщо Китай все ж таки вирішить допомагати московії. Не думаю, що він їх проігнорує. Теж саме стосується підтримки Пекіном інших країн,зокрема, Сирії, у разі направлення нею своїх найманців воювати на боці москви. Пряма підтримка сирійських бойовиків з боку Пекіна завдасть його міжнародній репутації величезної шкоди.

Підсумовуючи, можна зробити такі висновки:

Перший. Те, що росія звертається по допомогу до інших країн, свідчить про те, що її армія перебуває зараз на межі своїх можливостей і, скоріш за все, вже невдовзі почне зазнавати таких безповоротних втрат, які змусять її відступати.

Другий. Ні Китай, ні Сирія, ні будь-який інший третій гравець не зможуть зламати тенденцію на ослаблення можливостей російських військ.

Третій. Провал планів путіна на бліц-криг може спровокувати його на вжиття ще більш неадекватних кроків. Вже зараз політичному та військовому керівництву України важливо враховувати таку нову потенційну загрозу», – зазначив у своєму пості Огризко.

Нагадаємо, 24 лютого рф вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об’єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міста.

*

Top