Інфляція в Канаді сягнула 30-річного максимуму

Індекс споживчих цін наприкінці минулого року зріс на 4,8% у річному вимірі

Індекс споживчих цін у Канаді зріс у річному обчисленні на 4,8% у грудні, що стало найвищим показником з 1991 року. Таке підвищення цін на продукти харчування стало найвищим більш ніж за десятиліття, повідомляє видання CBC News, передає Hubs.ua.

Зокрема, різко зросли ціни на продукти — на 5,7%, це найбільший річний приріст із 2011 року.

«За минулий рік заморожена яловичина подорожчала майже на 12%, а шинка та бекон – приблизно на 15%», — сказано в повідомлені.

Вартість свіжих продуктів зросла через несприятливі погодні умови в регіонах а також збої в ланцюжку постачання.

«Нинішній вибух інфляції зумовлений перебоями в ланцюжках поставок, відкладеним попитом та інфляційними очікуваннями», — заявила економіст Ту Нгуєн із консалтингової компанії RSM.

Ціни на товари тривалого користування, такі як пральні машини та інша побутова техніка, зросли на 5,7% за останні 12 місяців. Ціни на нові автомобілі зросли ще більше – на 7,2%.

«Ціни на яблука за минулий рік зросли на 6,7 відсотків, апельсини майже на стільки ж — на 6,6 відсотків. США є основним постачальником апельсинів до Канади, і через погану погоду та хворобу рослин основний регіон Флориди виробляє найменшу кількість апельсинів з 1945 року», — пише видання.

При цьому, витрати на житло зросли на 5,4% — швидше за загальний рівень інфляції.

Як повідомлялось раніше, інфляція в Японії досягла максимуму за 2 роки.

*

Top