Херсонський морпорт передали у концесію

Компанія-концесіонер планує провести модернізацію

Майно Херсонського морського торговельного порту було передано у концесію на 30 років. Відповідні акти 23 грудня були підписані Міністерством інфраструктури України, ДП Адміністрація морських портів України, ТОВ Рісоїл-Херсон та ТОВ Херсонський порт? — повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Зазначається, що загальна сума інвестицій у порт — 320 млн грн. Компанія-концесіонер планує провести модернізацію та реконструкцію обладнання, механізацію складів, встановлення додаткових силосів. Для цього вже затверджено план-графік здійснення інвестицій та розроблено технічні проекти.

«Херсонський порт буде модернізований, що значно підвищить його ефективність. Йдеться про щонайменше 216 млн грн інвестицій у порт у найближчі 3,5 роки та щонайменше 18 млн грн для інфраструктури Херсона. Зокрема, у планах — співфінансування капремонту доріг на шляху до порту і нового майданчика для вантажівок поза межами міста. Капітальні інвестиції допоможуть реалізувати потенціал для розвитку перевезень внутрішніми водними шляхами, адже порт розташований в дельті Дніпра. Одна з умов концесійного договору — збільшення до 80% частки вантажів, що прямують до порту внутрішнім водним та залізничним транспортом», — розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За умовами концесійного договору концесіонер зобов’язується: щороку сплачувати концесійний платіж у розмірі щонайменше 12 млн грн. з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу; протягом перших трьох з половиною років з дати закінчення перехідного періоду інвестувати в об’єкт щонайменше 216 млн грн., а протягом перших 10 років — ще додатково щонайменше 62 млн грн.; забезпечити обсяги перевалки вантажів порту у 2030 році на рівні щонайменше 1,36 млн тонн; забезпечити безперервну діяльність порту; перевести всіх працівників Херсонського морського порту та частину працівників АМПУ, не допускаючи їхнього звільнення протягом 10 років; не допускати зниження заробітної плати працівників протягом перших 3-х років з моменту прийняття їх концесіонером на роботу, підвищуючи рівень виплат відповідно до законодавства; виконувати заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

*

Top