Fitch знизив кредитний рейтинг росії: з ВВВ до В

Рейтинг поставлений на перегляд із можливістю зниження

Рейтингове агентство Fitch знизило кредитний рейтинг росії з ВВВ до В з негативним прогнозом, що відображає вищий довгостроковий ризик дефолту емітента цінних паперів, повідомляє Fitch Ratings, передає Hubs.ua.

В пресрелізі агентства повідомляється, що рейтинг поставлений на перегляд із можливістю зниження.

Суворі міжнародні санкції у відповідь на російські дії проти України підвищили ризики для макрофінансової стабільності РФ, є величезним шоком для основних принципів кредитоспроможності країни і можуть підірвати її готовність обслуговувати державний борг, ідеться в повідомленні агентства.

«Події, що відбуваються, послаблять державні фінанси Росії, серйозно обмежать її фінансову гнучкість, помітно знизять тенденцію зростання ВВП і підвищать внутрішні та геополітичні ризики та невизначеність», — сказано в повідомлені.

Оголошені США та Європейським союзом санкції, що забороняють будь-які операції з Центральним банком Росії (ЦБР), вплинуть на основні показники кредитоспроможності РФ більше, ніж будь-які попередні санкції, вважають аналітики агентства.

«Повна їхня реалізація може зробити значну частину міжнародних резервів Росії непридатною для валютних інтервенцій, а істотна частка активів може бути заморожена. 32% валютних резервів Росії номіновані в євро та 16% у доларах США, і більш як половина перебувають у країнах, що беруть участь у санкціях (станом на кінець червня 2021 року)», – вказують в агенції Fitch.

Як повідомлялось раніше, Російський «Сбербанк» йде з європейського ринку.

*

Top