Детінізація принесла бюджету понад 50 млрд гривень, - Гетманцев

У грудні бюджет отримав від внутрішніх податків 14,8 млрд грн

За рахунок детінізації економіки в бюджет вдалося зібрати більш як 50 млрд грн. Про це у своєму блозі повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Детінізація є нашим пріоритетним завданням з першого дня. Не буду перераховувати тут антиофшорний закон, фіскалізацію та інші рішення, які вже набрали або набирають чинності з 1 січня 2022-го. Робота ще триває, і ми вкрай далекі від того, щоб відкривати шампанське. Проте, незважаючи на кризу, нам вдалося вже зараз зібрати за рахунок детінізації більш як 50 млрд грн у бюджет», — зазначив Гетманцев.

За його словами, лише у грудні бюджет отримав від внутрішніх податків плюс 14,8 млрд грн, або 42,6% порівняно з груднем 2020 року. Тільки від ПДВ (сальдо) бюджет у грудні 2021 року отримав рік до року у 1,6 раза більше, ніж у 2020-му. І це при тому, що у 2020-му, незважаючи на кризу, показники були вищими, ніж у благополучному 2019-му.

«Це прямий результат протидії масштабному шахрайству з ПДВ та детінізації економіки, який ми здійснили у 2019-2021 рр. і завершили (про це можна вже говорити як про результат) у грудні 2021 року. Віднині у податковій немає місця злодіям та кланам, які міцно вкоренилися в органі протягом 30 років української незалежності», — наголосив Гетманцев.

Він висловив думку про те, що точку неповернення у цьому протистоянні пройдено.

«Наступний етап детінізації  – митниця», — наголосив Гетманцев.

Нагадаємо, «тіньові» зарплати стали лідером серед схем ухилення від оподаткування.

*

Top