Землі під розбудову 4G виділятимуть швидше. ВР ухвалила законопроєкт

Документ, який підтримали 308 депутатів, пришвидшить виділення землі під розбудову мережі 4G ‎вдвічі

Верховна Рада ухвалила законопроєкт під номером 5811, який стосується ринку мобільного зв’язку, — передає Hubs.ua.

Документ, який підтримали 308 депутатів, пришвидшить виділення землі під розбудову мережі 4G ‎вдвічі‎.

«Зараз отримання земельної ділянки для базової станції та всіх дозволів займає близько року. Найбільша бюрократична перепона — детальний план території та його погодження. Лише цей етап займає сукупно до 180 днів», — пояснили в Мінцифри.

Законопроєкт вдвічі скоротить час на виділення землі під базову станцію. Якщо станції будуються в сільській місцевості або вздовж доріг, операторам не потрібно буде складати та затверджувати детальний план території.

У Мінцифрі розраховують, що це допоможе значно швидше покрити якісним мобільним зв’язком 4G міжнародні, національні дороги та села по всій території України.

Нагадаємо, мобільні оператори до кінця 2022 року реалізують покриття швидкісним інтернетом усіх автошляхів України.

Згідно з ліцензійними умовами, оператори мають покрити швидкісним мобільним інтернетом усі міжнародні дороги до кінця 2022 року, всі національні — до середини 2024 року. Відповідно до встановлених показників якості, на 95% протяжності доріг має виконуватися вимога за швидкістю — 2 Мбіт/с, інші показники — на 90% протяжності. При покритті використовується технологія IMT, яка передбачає використання як 3G, так і LTE/4G.

*

Top