В Україні зафіксовано падіння продажу вживаних автомобілів

В січні українцями було куплено 111,8 тисячі легкових автомобілів з пробігом

В Україні в січні 2022 року зафіксовано падіння продажу вживаних автомобілів як усередині країни, так і імпортованих з-за кордону, — повідомляє Інститут досліджень авторинку, передає Hubs.ua.

В січні на ринку України було куплено 111,8 тисячі легкових автомобілів з пробігом. З них 79,4 тисячі авто припали на внутрішні перепродажі і ще 32,4 тисячі склали вперше зареєстровані легковики, що прибули з-за кордону.

Порівняно з початком минулого року, загальний обсяг ринку зріс на 22,5%, але щодо грудня він просів на чверть (-25,3%). Імпорт уживаних машин впав на 34%, внутрішні перепродажі знизилися на 21%.

Серед причин падіння продажу старих авто в Україні — сезонне зменшення попиту через тривалі новорічні свята, зростання цін на вживані авто за кордоном і дефіцит авто на вторинному ринку, різке подорожчання розмитнення авто, загальна невизначеність на ринку в очікуванні можливого російського вторгнення, подальшого зростання цін на старі авто та невизначеності з митними тарифами.

Найпопулярнішими вживаними авто в Україні в січні 2022 року були Volkswagen Golf, Volkswagen Passat, Skoda Octavia, Renault Megane, Renault Scenic, Ford Focus, Opel Zafira, Opel Astra, Skoda Fabia, Volkswagen Touran.

Середній вік автомобілів на внутрішньому ринку України у січні 2022 року становив 14,8 року.

Нагадаємо, у 2021 році в Україні зафіксовано 5019 ДТП за участю п’яних водіїв, в яких загинули 113 осіб і 1072 були травмовані.

*

Top