ЗМІ повідомили, а потім зняли новину, що ДБР допитало АРМА у справі про зникнення $400 тис. В АРМА допити заперечують

Сьогодні у ЗМІ з’явилась інформація, що слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) допитали високопосадовців АРМА у справі про незаконну передачу арештованих $400 тисяч за підробленими документами. Журналісти посилались на своє джерело в ДБР.

Згодом ця інформація з низки ЗМІ зникла.

Як написали видання з посилання на ДБР, «слідчі дії проводились в рамках кримінального провадження №42020000000002497 за ознаками таких кримінальних порушень як отримання хабара, привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом та підробку документів. На допиті були т. в. о. голови АРМА Віталій Сигидин, заступник голови АРМА Володимир Павленко та начальник управління менеджменту активів агентства Вахтанг Бочорішвілі».

ЗМІ також повідомили, що в рамках провадження правоохоронці будуть проводити експертизу почерків фігурантів справи. Начебто за інформацією ДБР, в домі топ-посадовців АРМА під час обшуків вилучили чимало документів та записні книжки, в яких може бути інформація про їх причетність до корупційних дій. А тому слідчі ДБР попросили надати зразки підпису та почерку для експертизи.

«Павленко дав зразки підпису та почерку для експертизи. А Сигидин і Бочорішвілі – відмовилися. Ми пов’язуємо це з тим, що Павленко зазвичай записує нотатки у мобільний телефон, а Бочорішвілі і Сигидин – записують все у блокнот. Принаймні, так кажуть їхні колеги та знайомі», – написали журналісти з посиланням на слова джерела в ДБР.

Згодом, після зникнення новин у ЗМІ, з’явились інші новини з посиланням на пост Володимира Павленка у Facebook. Зокрема він заперечив допит в ДБР: «Брехунці – це така робота за гроші. А от тупі брехунці – це або за великі гроші, або через брак фантазіі. Що в цій новині брехня: 1. Керівництво АРМА було на допитах — ні! 2. Павленко дав зразки підписів — ні! 3. При обшуках вилучили записники — ні! 4. Замовники статті барани — так! Як сказав один слідчий ДБР за нашими інсайдами — це смішно. Але ні, це тупо».

Дана резонансна справа тягнеться з грудня 2020 року. В рамках провадження про вбивство в травні 2020 року правоохоронці вилучили $400 тис. із банківської скриньки свідка по справі Сергія Кісільова. Згодом суд наклав на ці кошти арешт, після чого вся сума опинилася на балансі АРМА.

Як писала «Українська правда», спочатку були дві безуспішні спроби повернути ці кошти. Зокрема, з таким проханням звернувся підприємець Денис Парубець. Він, за інформацією адвоката Дмитра Піліпенка, нібито віддав кошти Кісільову на зберігання під розписку. Навіть була ухвала суду про повернення коштів, але в АРМА її не задовольнили.

Як цитує «Українська правда» Володимира Павленка: «До нас приходили ухвали суду про повернення цих коштів. Але ми їх не повертали, по тій причині, що ці ухвали були оформлені неправильно… Ми повинні повернути кошти власнику. Питання: хто є власник. Гроші вилучили в Кісільова зі скриньки, але ухвалу про скасування арешту винесли в інтересах Парубця. Ну це заплутана історія. Тому ми тоді сумнівались. І поки ми сумнівались, поліція наклала новий арешт, і ми гроші не повертали».

Але у грудні 2020 року АРМА передала кошти громадянину Ігорю Королю, який заявив АРМА про те, що $400 ти, на які суд наклав арешт, а потім передав в АРМА, насправді належать йому. І як доказ надав ухвалу Печерського суду, який скасував арешт на кошти. Згодом з’ясувалося, що ця ухвала – підроблений документ.

«Документи ідеальні були, ми повернули ці кошти Королю, разом із відсотками… Зараз з’ясовується, що це рішення підробне. Воно до нас надійшло офіційно від суду, із супровідним листом, з печаткою, із підписом. Але зараз кажуть, що суддя цього рішення не приймав. І нас звинувачують в тому, що ми не переконались, чи це рішення справжнє», – сказав журналістам УП Володимир Павленко у лютому 2021 року.

Згодом, на початку квітня 2021 року, ДБР та СБУ провели обшуки в офісі та у кабінетах керівників АРМА. Як тоді заявив Володимир Павленко: «У рамках справи про те, що АРМА видала нібито кудись не туди так званий «злодійський общак».

Нещодавно СБУ повідомила, що викрила нападників на заступника голови АРМА. Напад стався 2 червня, невідомі начебто кілька разів вистрілили у Володимира Павленка з вогнепальної зброї. Як писала «Українська правда», «співрозмовники УП у правоохоронних органах натякали, що стрілянина може бути інсценуванням».

*

Top