В Європарламенті заявили, що винятки із санкцій лише посилять шантаж та тиск росії на цивілізований світ
Депутатка Європейського парламенту Раса Юкнявічене

Кремль використовує погрози та шантаж, використовуючи залежність окремих країн ЄС

Якщо путін побачить, що може чинити тиск на Європейський Союз та окремих його членів для досягнення винятків із санкційного режиму, то це лише посилить тиск з боку рф.

Про це у коментарі Guildhall заявила депутатка Європейського парламенту, ексміністерка оборони Литви Раса Юкнявічене.

«Пакети санкцій Європейського Союзу приймаються одноголосно, це компроміс, на який погоджуються всі держави-члени ЄС, і вони обговорюються за зачиненими дверима. У Кремлі знають це і ніколи не перестають використовувати чутливість та залежності окремих країн для погроз та шантажу, щоб зруйнувати єдність Євросоюзу», – сказала політик.

«Очевидно, якщо путін побачить, що може чинити тиск на Європейський Союз або на окремих його членів, щоб домогтися винятків із санкцій, то він лише посилить тиск», – підсумувала Раса Юкнявічене.

Нагадаємо, 22 липня країни Євросоюзу запровадили сьомий пакет санкцій проти росії за її військову агресію проти України. У ньому країни Європейського союзу вивели з-під санкцій заборону на постачання до рф низки товарів та послуг, які необхідні для авіаційної сфери.

Крім того, Євросоюз послабить свої санкції у сфері взаємодії з державними підприємствами, які займаються постачанням продуктів харчування та нафти до третіх країн.

У заяві Ради Європи зазначили, що санкції не торкатимуться експорту російських продуктів продовольства, а також закупівлі російських ліків та медичного обладнання третім країнам.

Раніше також Канада вирішила зробити виняток із режиму санкцій для Росії та направити до Німеччини відремонтовану турбіну для газопроводу «Північний потік-1».

На днях прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зробив низку скандальних заяв на користь російської агресії, які повністю дублюють кремлівські тези. Зокрема він сказав, що Євросоюзу потрібна нова стратегія щодо війни в Україні, так як санкції проти росії не спрацювали: «Необхідна нова стратегія, яка має зосередитися на мирних переговорах та складанні доброї мирної пропозиції… замість перемоги у війні». За його словами, Україна ніколи не виграє війну через те, що росія має перевагу.

*

Top