У парламенті Швейцарії виступили за транзит російського газу та нафти виключно через Україну

Маються на увазі вимушені тимчасові закупки вуглеводнів у агресора

Обсяги газу і нафти, які Захід змушений тимчасово купувати в росії, справедливо зобов’язати транспортувати виключно через Україну, хоча такий крок важко реалізувати.

Про це у коментарі Guildhall заявив депутат парламенту Швейцарії, член комітету із закордонних справ Ніколас Вальдер.

«Прогресивні західні санкції щодо російської нафти і газу вже мали ефект і вплинуть найближчими місяцями на російську економіку ще більше. Адже саме на Захід припадає левова частка світового споживання нафти та газу. Що, звичайно, не заважає країнам, які не приєдналися до санкцій, купувати у рф за зниженими цінами, частково компенсуючи відхід Заходу», – сказав політик.

«Для тих продуктів, які ми все ще купуємо, але хочемо від них відмовитись, це російські нафта та газ, можна було б зобов’язати транспортувати їх виключно через Україну… Це справедлива і добра ідея, хоч її важко реалізувати», – підсумував Ніколас Вальдер.

Раніше ініціативу про примус рф до транзиту газу та нафти виключно через Україну підтримали у парламенті Фінляндії. Депутат парламенту Фінляндії, член комітету з оборони Андерс Адлеркройц заявив, що примус рф до використання виключно транзиту через Україну для постачання нафти і газу до Європи позитивно вплинув би на хід воєнних дій, оскільки український транзит є інструментом безпеки України.

Нагадаємо, Європейський Союз запровадив часткове ембарго на російську нафту, яке заблокує 90% імпорту з росії та має запрацювати до грудня 2022 року.

США та інші розвинені країни вже відмовилися від російських нафти, газу та вугілля.

*

Top