Національне інформаційне бюро запустило державну платформу з пошуку дітей, які зникли безвісти або були депортовані під час війни з росією

Через платформу можна повідомити про злочини скоєні проти дитини

З 1 серпня 2022 року почала роботу державна інформаційна платформа «Діти війни», яка допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, що постраждали під час війни. Зокрема зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.

Платформа «Діти війни» – розташована за лінком https://childrenofwar.gov.ua.

Про це повідомили в Національному інформаційному бюро (НІБ).

Як повідомляють у державному відомстві, «Діти війни» – це єдина платформа, яка надає актуальну та зведену інформацію про дітей, що постраждали внаслідок війни російської федерації проти України (загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані) та тих, кого вдалося розшукати і врятувати. Кількісні показники щодня оновлюють відповідні державні органи.

«Завдяки платформі можна повідомити про дитину, яка загубилася; про злочин, скоєний проти дитини; якщо знайшлась дитина без супроводу дорослих; якщо стало відомо про факт депортації дитини; про примусову зміну громадянства та документів дитини; про інші порушення прав дитини під час війни. Зареєстровані за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини звернення автоматично отримуються та опрацьовуються відповідними відомствами», – зазначили в НІБ.

За даними Бюро на 1 серпня, з 24 лютого 2022 року в Україні загинуло 358 дітей та поранено 693, ще 203 дитини зникли безвісти, а 5754 депортовано. 47 дітей повернуто за участі Мінреінтеграції. За допомогою порталу в НІБ хочуть залучити до розшуку дітей громадськість, централізувати та значно полегшити подання повідомлень щодо зникнення або виявлення місця перебування дитини. Окрім того, зібрана інформація сприятиме формуванню доказової бази та притягненню винних до кримінальної та інших видів міжнародно-правової відповідальності.

Національне інформаційне бюро (створене у березні 2022 року) належить до сфери управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Його функції виконує державне підприємство «Український національний центр розбудови миру», яке було створене Мінреінтеграції у грудні 2021 року на виконання рішення РНБО від 2 червня 2021 року «Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях».

*

Top