Антибіотики можна буде купити лише за електронним рецептом

Навесні у рамках медичної реформи в Україні відбудуться важливі зміни у відпуску антимікробних препаратів

Починаючи з квітня 2022 року, усі зареєстровані в Україні антибіотики відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.

«Сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для громадського здоров’я. Ця загроза стоїть поруч з антивакцинальними настроями, які в тандемі зводять нанівець чимало досягнень медичної науки. Саме тому ми запускаємо електронний рецепт як один із механізмів вирішення проблеми неконтрольованого та нецільового використання препаратів», – пояснив нововведення міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє Hubs.ua.

За словами міністра, незабаром усі антибактеріальні препарати призначатимуть виключно лікарі, які виписуватимуть е-рецепт. Слід підкреслити, що в електронному рецепті зазначатиметься діюча речовина (а не конкретна торгова марка препарату), її лікарська форма та дозування.

Пацієнт зможе погасити е-рецепт в аптеці, яка під’єднана до електронної системи охорони здоровʼя, обравши будь-який із медикаментів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті.

Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте для отримання електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.

Подібна умова діє і для аптек та медичних закладів — необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та відпуску ліків за е-рецептами.

Довідка. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2050 року резистентні до антимікробних лікарських засобів мікроорганізми можуть призводити до смерті 10 мільйонів людей на рік.а

Нагадаємо, раніше Hubs.ua писав про те, що Італія продовжила заборону на в’їзд навіть для вакцинованих українських туристів.

Італія продовжила заборону на в’їзд навіть для вакцинованих українських туристів tweet

Один коментар;

  1. Ольга said:

    І знову це «е» (е-підтримка, е-рецепт). А якось можна обійтися без «е»? Якщо немає смартфону, планшету та усього іншого? Приходиш за рецептом, а тоді пропонують «е»? Вже набридли із цими новаціями.

*

Top