96 округ. Чи вдасться  партійним висуванцям наздогнати лідера?

В Київській області завжди була запекла боротьба на мажоритарці

Тарас Семенюк, журналіст, оглядач міжнародної політики, експерт по масс-медійним комунікаціям:

Варто звертати увагу на округи де триває боротьба між мажоритарниками. По суті це може бути остання в новітній історії мажоритарка, хоча новий виборчий кодекс по суті ребрендинг цієї ж мажоритарки під європейські стандарти.

Запекла боротьба на мажоритарці завжди була в Київській області. Так склалось, що саме Київщина стала епіцентром боротьби кандидатів від колишньої влади та «новими обличчями». Цей тиждень будемо аналізувати кожен округ Київщини, тому що столиця та її околиці були завжди орієнтиром на профпридатність кандидатів в депутати.

Так високу явку виборців (63%) слід очікувати на 96 окрузі, це м. Вишгород, м. Буча, м.Славутич та райони які найбільше постраждали від Чорнобильської катастрофи. Ще 14% скоріш всього пройдуть на вибори, що означає, що вони теж готові до виборів.

Лідером перегонів на цьому окрузі, згідно свіжого опитування групи «Рейтинг», є самовисуванець Ярослав Москаленко.

За нього готові проголосувати 33% громадян. Майже на 8% від нього відстає Ольга Василевська-Смаглюк. Замикає трійку фаворитів Роман Буковський — 6,5% підтримки громадян.

Майже 21% виборців вірять, що саме Москаленко переможе на виборах, зазначають в групі «Рейтинг».

Округ не простий, тут екологічні питання стоять на першому місці. Однак саме цей округ може стати найбільш сучасним районом де може запрацювати одна з найбільших сонячних станцій, яку мають звести на території ЧАЕС. Окрім екології цей округ потребує покращення доріг, перегляд тарифів. Жителі зазначають, що їх хвилюють також ціни на продукти, за останній пів року вони значно зросли.

Тепер коротко про фаворитів округу.

Ярослав Москаленко створив фактично міжфракційне об’єднання «Київщина», яке, за оцінками експертів, «стало одним з найбільш ефективних» в парламенті». Москаленко прийшов в політику від найнижчого щабля політичної кар’єри, а саме з рівня райради. Зараз це називають політичний соціальний ліфт. Тому він знає проблеми регіону з найнижчих щаблів до найвищих.

Дещо інший і обмежений політичний ліфт має головна конкурентка Москаленка – Ольга Василевська-Смаглюк. Вона йде від «Слуги народу». Ольга, як і деякі її колеги, йде в депутати з журналістики, в якій працює на канал 1+1пана Коломойського. Там вона займалась журналістськими розслідуваннями. Правда якісних та неупереджених журналістів-розслідувачів в Україні не багато, достатньо буде пальців однієї руки, та й проектів цього штибу теж три: Слідство інфо, Бігус Інфо та Схеми.

Звісно комерційним телеканалам, які не спеціалізуються на розслідуваннях, вигідно мати свої такі проекти, бо часто вони стають інструментом зведення рахунків з опонентами олігархів, в чиїй власності перебувають канали. Однак якість розслідування ціниться тим, коли журналісти працюють незалежно від впливу олігархів та не отримують зарплатні від них. Власне тому вище згадані проекти є проектами, які фінансуються з європейських фондів, а не з каси телеканалу.

Журналістка запам‘яталась також поширенням непідкріпленої фактами інформації про начебто продаж місць в списку партії Ігоря Смешка «Сила і честь». Це вона написала у своєму фейсбуку. Інформація звісно сенситивна, тобто цікава для суспільства, однак її слід підкріпляти фактами, інакше ніякого стосунку до розслідування це немає. В цивілізованих країнах це називається наклеп.

Ця кандидатка навіть отримала підтримку місцевого адмінресурсу, що звичайно грубо порушує закон. Але воно й не дивно, адже у чиновників завжди у моді підтримувати тих, хто йде від провладної партії.

Публикации в разделе Дискуссии в формате «Колонка» отображают мнение исключительно автора текста, указанного в начале статьи. Позиция автора колонки может не совпадать с точкой зрения редакции Hubs. Издание оставляет за собой право публиковать мнение других авторов по изложенным в данной статье темам.

*

Top