Вчені та інженери Сінгапуру запропонували технологію переробки старих сонячних панелей на покращені термоелектричні матеріали

Дослідники досягли високих термоелектричних характеристик переробленого кремнію

Команда вчених з Агенції з науки, технологій і досліджень (A*STAR, при уряді Сінгапуру) та Наньянського технологічного університету Сінгапуру (NTU Singapore) розробила технологію переробки використаних сонячних панелей на термоелектричні матеріали, пише видання Mercom India Clean Energy News.

Переробка сонячних панелей є складним і дорогим процесом. За допомогою нової технології можна перетворити використані сонячні батареї в покращені термоелектричні матеріали. Розробка спрямована на зменшення глобальних відходів кремнію, з яких складаються сонячні панелі.

У процесі запропонованої вченими та інженерами переробки сонячні панелі подрібнюються у порошок. Далі в нього теж у вигляді порошку додають фосфор та германію, а потім цю суміш обробляють при високих температурах. В результаті цього кремній знову набуває властивостей перетворення тепла в електроенергію.

Термоелектричні матеріали – це сплави металів та хімічні сполуки, які мають термоелектричні властивості з трьома основними сферами застосування: перетворення тепла в електрику, термоелектричне охолодження та вимірювання температур.

Команда дослідників досягла найбільш оптимізованих термоелектричних характеристик і найвищого показника термоелектричної якості. Як стверджується у публікації, їм вдалось розробити найкращий кремнієвий термоелектрик.

Учені та інженери розглядають варіанти застосування методу для широкомасштабної переробки відходів кремнію в високотемпературних системах збору енергії.

Згідно з опитуванням Національного інституту відновлюваної енергії Сінгапуру, середній час використання сонячних модулів становить 30 років.

*

Top