Водночас у жовтні, у порівнянні з вереснем, відбулось охолодження темпів росту
За підсумками 10 місяців 2024 року українська економіка зросла на 4,2%. Драйверами зростання залишаються транспортна й будівельна галузі, а також переробна промисловість. Про це повідомив перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
«Завдяки реалізації програм відновлення та підвищенню попиту на будівельні роботи продовжує демонструвати висхідну динаміку галузь будівництва. Серед драйверів зростання економіки країни також транспорт – насамперед завдяки стабільній роботі зернового коридору. Нарешті, попит на продукцію переробної промисловості, зокрема сектору ОПК, зумовлює зростання у цій галузі», – розповів він.
Зростання ВВП у жовтні 2024 року до жовтня 2023 року зафіксоване на рівні 1,3%. Транспорт, переробка та будівництво продовжували демонструвати високу позитивну динаміку. Водночас в сільському господарстві було падіння. Причина – ранній збір врожаю цього року: до жовтня аграрії вже завершили збір окремих сільськогосподарських культур.
У вересні 2024 року зростання ВВП було зафіксоване на рівні 3,8%, а за дев’ять місяців – 4,5%.
Як зазначили в Мінекономіки, це в цілому відповідає оновленому урядовому прогнозу, який був зроблений у липні 2024 року. За підсумком 2024 року уряд очікував такі показники:
— номінальний обсяг ВВП – 7 484,7 млрд грн;
— реальне зростання ВВП на рівні 3,5%;
— індекс споживчих цін – 105,4% (у середньому до попереднього року), 107,9% (грудень до грудня попереднього року).
Цифри Національного банку України дещо різняться з урядовими.
Як повідомляв Hubs.ua, за даними Нацбанку, реальний ВВП зростав у II-III кв. 2024 року. Регулятор підвищив прогноз цього показника у 2024 році до 4% через менший, ніж очікувалося, дефіцит електроенергії та дещо вищі врожаї ранніх зернових культур.
У липні прогнозувався рівень у 3,7%, квітні – 3%.
Прогнозується, що у 2025-2026 рр. зростання реального ВВП складе відповідно 4,3-4,6%.
Інфляція продовжить збільшуватись і сягне за підсумками 2024 р. – 9,7%.