Раніше суд призначив Хейлу заставу в 25 млн грн.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього заступника міністра енергетики Олександра Хейла та ще одного підозрюваного у цій справі – довірену особу Сергія Пилипчука.
У повідомленні АП ВАКС імена підозрюваних не розкриваються, але з низки джерел відомо, що мова йде про Хейла та Пилипчука. Обидва підозрюються у схемі отримання хабаря на $500 тис.
«Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги захисників на ухвали слідчих суддів ВАКС від 02.10.2024 та 03.10.2024 про продовження строку тримання під вартою ексзаступнику Міністра енергетики України та ще одному підозрюваному у цій справі. Як альтернативу слідчі судді визначили вказаним особам заставу у розмірах 25 млн грн та 65 млн грн відповідно», – йдеться в релізі суду.
В АП ВАКС зазначили, що мова йде про судові справи №991/1189/24 та 991/11488/24.
Як повідомляли правоохоронні органи, 12 серпня 2024 року НАБУ і САП спільно з СБУ та Київською обласною прокуратурою викрили чинного заступника міністра енергетики на одержанні неправомірної вигоди за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району.
За даними слідства, посадовець у змові з керівником одного з державних вугільних підприємств зі сходу та ще двома особами висловив прохання керівнику іншого вугільного підприємства, яке знаходиться у західному регіоні, надати неправомірну вигоду у розмірі $500 тис. За це він пообіцяв забезпечити передачу на зберігання з можливістю використання цінного обладнання для видобутку вугілля з шахт одного ДП до іншого. При цьому йшлося фактично про порятунок цього обладнання, оскільки воно знаходилось неподалік від зони бойових дій.
В ЗМІ опублікували інформацію, що зокрема йдеться про Олександра Хейла. В той же день народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що Кабінет міністрів звільнив його з посади заступника міністра.
Як розповіла керівниця антикорупційного центру «МЕЖА», членкиня Громадської ради доброчесності (ГРД) Мартина Богуславець, затриманий на хабарі заступник міністра енергетики Олександр Хейло писав та поширював у себе на Facebook статті з антиукраїнськими наративами.
Також за її інформацією, у 2018 році ГРД робила висновок про невідповідність критеріям доброчесності дружини Хейло – судді апеляційного суду Донецької області Хейло Яни Валеріївни.
«І саме такі антиукраїнські цитати і витяги з фб Хейло зафіксовані в висновку ГРД… Там дружина-суддя ще їздила часто в окупований Крим. Тому який був висновок по ній ГРД можете самі здогадатись», – зазначила Богуславець.
З матеріалів судової справи випливає, що НАБУ веде кримінальне провадження від 15 квітня 2024 року за №42024110000000146.
Детективи розслідують обставини одержання неправомірної вигоди ексзаступником міністра енергетики Олександром Хейлом у змові з колишнім в.о. генерального директора держпідприємства «Селидіввугілля» (до 4 серпня ним був Сергій Кобиляцький) та ще двома особами.
У лютому 2024 року радник генерального директора держпідприємства «Волиньвугілля» звернувся в Міненерго з проханням передачі вугільно-видобувного обладнання з шахт на сході до ДП «Волиньвугілля». Мета – збереження та використання обладнання для збільшення об`ємів видобування вугілля на шахтах в західних областях.
За інформацією слідства, у лютому-березні 2024 року Хейло вступив у злочинну змову з Сергієм Кобиляцьким та довіреною особою Сергієм Пилипчуком. У липні Пилипчук, від імені Хейла, озвучив раднику гендиректора «Волиньвугілля» умову передачі обладнання – хабар у розмірі $500 тис. Кошти повинні були передаватись п’ятьма траншами по $100 тис.
Учасників схеми правоохоронці затримали 10 серпня, в день коли було передано вже третю частину хабаря в $100 тис.