Український defense tech-стартап Vidar Systems залучив $450 тис.
Фото з сайту "Мілітарний"

Компанія розробляє акустичні системи для контрбатарейної боротьби, які проходять апробацію в ЗСУ на фронті в російсько-українській війні

На Іnvest Demo Day (інвестиційному заході організованому оборонним кластером Brave1) український стартап Vidar Systems залучив $450 тис. від ангельських інвесторів та венчурного фонду із Чехії – Presto Ventures.

Про це повідомив Михайло Федоров, віцепремʼєр-міністр – міністр цифрової трансформації.

Мова йде про інвестиції у розвиток технології для фронту – контрбатарейної акустичної системи, яка виявляє вогневі позицій артилерії та мінометів. Система використовує штучний інтелект (ШІ).

«Оборонний кластер Brave1 регулярно презентує інвесторам українські defense tech-компанії та допомагає розібратися, як влаштований ринок. Інвестори знаходять перспективні технології, у які їм цікаво вкладати кошти, а топові розробки отримують фінансування», – зазначив Федоров.

Vidar Systems планує витратити $450 тис. на розширення команди та масштабування продукту, щоб його було ще зручніше використовувати у бойових умовах.

ТОВ «Відар Системз» (Vidar Systems) – це стартап у сфері акустичних технологій, який працює на стику систем військової оборони та безпеки. Компанія створена у серпні 2023 року. Статутний капітал – 20 тис грн. Засновник – Денис Собчишак.

Як писало видання Mind, у вересні 2024 року на технологічній конференції IT Arena 2024 (проходить щороку у Львові) Vidar Systems зайняв друге місце у конкурсі стартапів у defense-категорії. Компанія виграла $10 тис.

В коментарях виданню Денис Собчишак зазначив, що почалося все з волонтерської роботи. Команда хотіла допомогти друзям і родичам на фронті, шукали проблеми, яким не приділялася достатня увага в армії. В компанії також працює декілька серійних підприємців із досвідом побудови команд, роботи з великими організаціями на рівні керівництва та реструктуризації бізнес-юнітів.

Чеський венчурний фонд Presto Ventures заснований у 2016 році математиком та підприємцем Премислом Рубесом. Згодом до команди керівників в якості генеральних партнерів приєдналися фахівець з даних Войта Рочек та експерт з кібербезпеки й бізнес-аналітики Едуард Кучера. Портфоліо компанії складається з більш, ніж 60 стартапів, які фінансуючись виключно за рахунок приватних коштів. Серед інших це: Keboola, Cloudtalk, Oddin.gg, Woltair, IP Fabric, Sharry, Inventoro, Finmap, Choice, Adam Technologies, Zypl.ai, Ready Player Me, тощо.

*

Top