Найпотужніший космічний телескоп JWTS надіслав перші знімки. 1,5 мільйонів кілометрів від Землі

Телескоп знаходиться на останніх етапах процесу налаштування основного дзеркала апарату

Найпотужніший космічний телескоп JWTS надіслав перші знімки, вони зроблені на відстані близько 1,5 мільйонів кілометрів від Землі, — пише NASA, передає Hubs.ua.

Там повідомили, що телескоп знаходиться на останніх етапах процесу налаштування основного дзеркала апарату.

«Вся команда Webb у захваті від того, наскільки добре просуваються перші кроки зйомки та налаштування телескопа», — заявили у космічному агентстві.

Завдяки роботі телескопа вчені отримали «мозаїку зображень» із 18 випадково організованих точок зоряного світла. Ці дані використовують, щоб телескоп зміг зробити точні і якісні знімки з космосу.

Перед командою «Джеймса Вебба» стояло двояке завдання: підтвердити, що NIRCam (камера ближнього інфрачервоного діапазону) готова збирати світло від небесних об’єктів, а потім ідентифікувати зоряне світло від однієї зірки в кожному з 18 сегментів головного дзеркала. Результатом стала мозаїка зображень з 18 точок світла, відбитих від невідкаліброваних сегментів головного дзеркала телескопа, що відобразили світло від однієї зірки назад на вторинне дзеркало «Джеймса Уебба» і в детектори NIRCam.

«Те, що виглядає як просте зображення розмитого зоряного світла, тепер стане основою для вирівнювання та фокусування телескопа, щоб цього літа «Джеймс Вебб» зміг показати безпрецедентні види Всесвіту. Протягом наступного місяця або близько того команда поступово коригуватиме дзеркальні сегменти, поки 18 зображень не стануть однією зіркою», — сказано в публікації Європейського космічного агентства (ESA).

Також на Землі отримано перше селфі. Знімок створено за допомогою спеціальної лінзи всередині приладу NIRCam, який розроблений для отримання зображень сегментів головного дзеркала, а не космосу.

«Під час процесу захоплення зображення, яке розпочалося 2 лютого, «Уебб» був перенаправлений на 156 різних позицій навколо спрогнозованого розташування зірки і згенерував 1560 зображень з використанням 10 детекторів NIRCam, що склало 54 ГБ необроблених даних. Весь процес тривав майже 25 годин, але примітно, що обсерваторія спромоглася визначити місцезнаходження цільової зірки в кожному зі своїх дзеркальних сегментів протягом перших 6 годин та 16 експозицій. Потім ці зображення з’єднали, щоб створити єдину велику мозаїку, яка фіксує сигнатуру кожного сегмента головного дзеркала в одному кадрі. Зображення, показані тут, є лише центральною частиною цієї великої мозаїки, величезного зображення на 2 мільярди пікселів», — зазначили у NASA.

Нагадаємо, американський стартап Astra Space зазнав невдачі під час першого комерційного запуску своєї ракети. Ракета-носій не змогла вивести корисне навантаження – супутники – на задану орбіту через технічні несправності.

 

*

Top