Інженери в США розробили роботизовану руку-протез, яка реагує на сигнали мозку без вживляння в нього чіпу (відео)

Використані технології штучного інтелекту та машинного навчання

Дослідники з Університету Міннесоти розробили прототип роботизованої руки-протеза, яка реагує на сигнали мозку людини без вживляння в нього чіпу. Про це повідомляє видання Medical Design & Outsourcing. Система знаходиться на стадії випробувань та удосконалень.

Пристрій здатний зчитувати та інтерпретувати сигнали мозку, що дозволяє людям з ампутованими кінцівками контролювати свої рухи руками. Протез прикріплюється до периферичного нерва у руці людини, повідомляє дослідницька група кафедри біомедичної інженерії університету.

Система управління протезом, розроблена в Університеті Міннесоти є кращою, у порівнянні з попередніми протезами, які керуються мозком. В більш ранніх аналогах використовуються чіпи, які імплантують в мозок. Зв’язок з ним забезпечують за допомогою порту – спеціального роз’єму, який вживлюють в голову.

У новій системі використовується штучний інтелект та машинне навчання, які допомагають інтерпретувати сигнали від нерва до мозку. Це сприяє ефективній роботі системи порівняно з подібними технологіями.

Як пояснили представники кафедри, «в інших комерційних системах протезування, коли людина з протезом хоче поворухнути пальцем, вона насправді не думає про те, щоб поворухнути пальцем. Вони намагаються активувати м’язи на руці, саме цю дію зчитує система. Наша ж технологія знає намір пацієнта. Якщо людина хоче поворухнути пальцем, все, що їй потрібно зробити – це подумати про те, щоб поворухнути цим пальцем».

Інженери також припускають, що технологію можна використовувати для інших пацієнтів, які мають неврологічні розлади. Вони сподіваються, що в майбутньому інвазивні операції на мозку з вживлянням чіпу більше не будуть потрібні, а сигнали мозку можна буде інтерпретувати через периферичний нерв.

*

Top