В Україні запрацювала головна платформа збору доказів злочинів РФ, - Венедіктова

Задокументовані докази будуть використовуватись для кримінального переслідування причетних в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі

Офіс генерального прокурора (ОГ) разом з українськими та міжнародними партнерами створив ресурс: warcrimes.gov.ua для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності російської армії в Україні, повідомляє ОГ, передає Hubs.ua.

«Вся країна обороняється, відбиває атаки ворога і допомагає потерпілим, а ще — збирає докази варварської агресії Російської Федерації та її воєнних злочинів. Бо для кожного з нас справедливе покарання ворога так само важливе, як і перемога», — зазначили в офісі генпрокурора.

Вся важлива інформація про злочини ворога має бути акумульована і задокументована правильно. Для цього створений єдиний ресурс — warcrimes.gov.ua — це своєрідний доказовий хаб, з яким працюють всі правоохоронні і державні органи.

Задокументовані докази будуть використовуватись для кримінального переслідування причетних згідно з українським законодавством, в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення.

«Офіс Генпрокурора продовжує виконувати координаційну роль і в умовах воєнного стану. На цій платформі ми об’єднуємо зусилля правоохоронців, експертів, представників громадських і міжнародних організацій, журналістів і всіх, хто хоче допомогти і фіксує звірські вбивства мирних громадян та інші злочини Російської Федерації на нашій землі. Для того, щоб зібрана інформація згодом змогла бути використана Офісом Генпрокурора в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі й в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, її необхідно відповідально і кваліфіковано зібрати і оформити згідно з міжнародно визнаними стандартами. Ці докази також будуть використані Міністерством закордонних справ у Міжнародному суді ООН, Міністерством юстиції в Європейському суді з прав людини», — азначили в офіс генпрокурора.

Прокуратура України вже має «бойовий» досвід з розслідування воєнних злочинів. «Прокурори знають і вміють використовувати спеціальні механізми, розуміють, яку саме інформацію потрібно консолідувати. В нас є база даних I-DOC, яка дозволяє здійснювати аналіз та систематизацію цих злочинів. Ця аналітична система інтегрована із зазначеним ресурсом», — додали в ОГ.

На сайті платформи викладена покрокова інструкція для тих, хто передає свідчення про злочини РФ. Дотримуючись її, кожен зможе зробити великий вклад у нашу спільну перемогу і на юридичному фронті.

«Росія не вперше стукає у двері сусідніх держав своїми танками й ракетами. Офіс Генерального прокурора вже згуртував світову коаліцію заради правосуддя проти агресії РФ. 39 країн звернулось до Міжнародного кримінального суду з закликом розслідувати ситуацію в Україні. І команда МКС вже почала це розслідування. Країни-партнери відкрили власні кримінальні провадження за своїм національним законодавством і допоможуть збирати покази свідків, вимушених біженців з України, які пережили жах війни. У нашій справі щодо вторгнення в Україну вже маємо понад 4 десятки підозрюваних високопосадовців РФ, а також їхніх «подпєвал»-розпалювачів війни. А їх будуть тисячі.

Не кожен може взяти зброю і безпосередньо захищати державу в бойових діях, але кожен може камінчик за камінчиком закласти підвалини фундаменту, на якому потім вибудується архітектура обвинувачення стосовно варварської Росії і її високопосадовців.

Героїчний народе, ваші активні дії, зібрані матеріали, фото й відео – запорука покарання головного воєнного злочинця 21 століття і кожного, хто разом із його кривавим режимом вбиває нашу країну», — сказано в заяві ОГ.

Як повідомлялось раніше, міжнародний суд у справі України проти Росії призначив слухання на 7 та 8 березня.

*

Top