За рік міжнародні резерви збільшились на $1,8 млрд
За грудень міжнародні резерви України зросли на 1,4% і на 1 січня 2022 року становили $30,94 млрд. Про це повідомила пресслужба Національного банку на сайті відомства.
Упродовж 2021 року вони зросли на $1,8 млрд, або на 6%. Збільшення зумовило отримання Україною зовнішнього фінансування та купівлі валюти Нацбанком на валютному ринку.
У грудні резерви України зросли на $342,5 млн 1,1% завдяки валютними надходженнями на користь уряду. Передусім, йдеться про операції з управління держборгом, від яких у грудні надійшло $1,4 млрд.
Також вплинули інтервенції НБУ на валютному міжбанку. Для згладжування надмірних коливань, регулятор викупив $84 млн та продав $236,5 млн у грудні. Відтак чистий продаж валюти становив $152,5 млн.
Обсяг резервів зумовила й переоцінка фінансових інструментів, вартість яких у грудні зменшилася на $22,9 млн.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує 4,1 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й НБУ.
Протягом року динаміка резервів була зумовлена валютними надходженнями на користь уряду, зокрема – отриманням 1,9 млрд СПЗ у межах розподілу від МВФ, другим траншом від МВФ обсягом 500 млн СПЗ у листопаді та транш від Єврокомісії у €600 млн.
Загалом із зовнішніх та внутрішніх джерел у 2021 році Україна отримала $11,2 млрд, що майже компенсувало платежі з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті ($11,5 млрд).
Протягом року пропозиція валюти на ринку переважно перевищувала попит завдяки сприятливій світовій кон’юнктурі для основних товарів українського експорту. За підсумками року чиста купівля валюти Національним банком перевищила $2,4 млрд.
Як повідомлялось раніше, резерви України зросли майже на $1 млрд.