75 українських компаній отримають 348,1 млн грн на модернізацію виробництва – Мінекономіки

Підприємства подавали заявки на гранти у розмірі 2-8 млн грн.

75 підприємств стали переможцями чергової хвилі грантової програми для переробних підприємств (реалізується в межах загальної програми «Зроблено в Україні»). Переможці подали заявки на суму понад 348,1 млн грн. Про це повідомив заступник міністра економіки Андрій Телюпа.

«Міністерство економіки вже ухвалило наказ про надання грантів коштом державного бюджету 15 переможцям цієї хвилі. Разом вони отримають майже 101,6 млн грантів. Серед виробників, які за допомогою грантів на переробку в межах «Зроблено в Україні» вирішили модернізувати чи розширити виробництво є як ті, що лише торують шлях до великого успіху, так і добре відомі в Україні та за кордоном підприємства», – розповів він.

Рішення щодо надання грантів решті 60 переможцям на суму понад 246,5 млн грн ухвалюватиме Державний центр зайнятості.

Серед переможців грантової програми: підприємства агропереробки, виробники будівельних матеріалів, тощо. Грантоотримувачі подавали заявки на гранти в розмірі 2-8 млн грн.

В Мінекономіки навели приклад компаній, які отримали грант на розширення виробництва:

— Чернігівська фабрика «Берегиня» – виробництво взуття для дорослих та дітей, ортопедичного взуття).

— компанія «Нормаізол» (головний офіс у Києві) – виробництво тепло-, гідро- шумо- і віброізоляційних матеріалів.

— виробничо-комерційна фірма «Лоск» (Харків) – обробка скла та дзеркал.

Умови отримання гранту

Отримати грант можна на умовах співфінансування: до 50% вартості покриває грант, решту сплачує переробник.

Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях або територіях де були, або можливі бойові дії, виробляє БПЛА чи належить до поліграфічного сектору, держава компенсує до 80% вартості проєкту, а грантоотримувач покриває 20%.

Програма фінансується з двох джерел:

— бюджетних коштів (включаючи донорські внески до «Фонду відновлення та трансформації економіки»). Накази про надання грантів з бюджету видає Мінекономіки в межах плану щомісячних бюджетних асигнувань.

— з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Накази про надання грантів видає Державний центр зайнятості на основі інформації від Мінекономіки.

Hubs.ua писав, що з грудня 2024 року стартувала грантова програма «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України». Проєктом передбачено надання підприємцям 2 млн EUR на придбання енергоефективного виробничого обладнання, обладнання автономних джерел енергії та її зберігання, а також частково (10%) – на установку та обслуговування такого обладнання. Програма фінансується урядом Норвегії через Норвезьку агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та урядом Німеччини.

У 2025 році Україна планує виділити 36 млрд грн. на підтримку українських виробників у 2025 р. У тому числі заявленими коштами фінансуватимуть гранти для переробних підприємств, підтримку індустріальних парків, компенсацію вартості обладнання та техніки, пільгове кредитування, тощо.

Як повідомляли у жовтні 2024 року в Мінекономіки, на підтримку індустріальних парків з серпня 2024 року (старт програми) виділили понад 885,1 млн грн для 11 індустріальних парків.

На днях інформагентство «Інтерфакс-Україна» написало, що індустріальний парк «Формація.Львів» отримав від Мінекономіки понад 114 млн грн. (девелопер та керівна компанія Alterra Group).

Також Світовий банк виділяє через Мінекономіки $593 млн. на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні.

*

Top