Чиновників Держгеонадр оштрафували у справі про виведення активів Unigran санкційного Наумця – Nadra.info
Кар’єр Малинського камедробильного заводу. Фото з сайту Nadra.info (aвтор Ярослав Кручка)

Активи виводились під контроль бізнесмена Сергія Шапрана, незважаючи на судові заборони чиновники погодили відчуження дозволів

Господарський суд м. Києва вдруге оштрафував двох чиновників Державної служби геології та надр України  на 30,28 тис грн (кожного), про це пише видання Nadra.info.

Мова йде про:

— заступника Держгеонадр Сергія Дехтяренка (виконував обов’язки керівника між відставкою Романа Опімаха та призначенням Олега Гоцинця);

— начальника відділу використання надр та забезпечення виконання процедур надання спеціальних дозволів ДГН Ольгу Яковлєву.

Як повідомляє видання, цього разу посадовців служби покарано за порушення ухвали про забезпечення позову від 05.11.2024 р., якою суд заборонив погоджувати відчуження спеціального дозволу на видобування граніту Пинязевицького родовища. Також винесено окрему ухвалу щодо оцінки дій оштрафованих посадовців. Обидва рішення суду ще можуть бути оскаржені.

Раніше суд оштрафував Дехтяренка та Яковлєву за порушену заборону щодо відчуження прав на користування Коростенським (Стремигородським) родовищем граніту. Держгеонадра оскаржували покарання, але апеляція залишила штраф у силі. А Кабмін порушив стосовно заступника голови ДГН дисциплінарне провадження.

Первісним користувачем Пинязевицького родовища (спецдозвіл № 766) було АТ «Малинський каменедробильний завод» (МКДЗ), а Коростенського (Стремигородського) – АТ «Коростенський кар‘єр» (№ 634).

Як повідомляв Hubs.ua, МКДЗ та «Коростенський карʼєр» входили до групи Unigran Ігоря Наумця, який перебуває під санкціями РНБО з 2023 р.

Після виведення спецдозволів компаній з-під обмежень Радбезу (зміни стосувались тільки щодо анулювання/зупинення їх дії), право користування надрами було відчужено спочатку на користь ТОВ «Новел Пром» Марка Трабулсі. А згодом – вже під час дії судових заборон на відчуження – на користь ТОВ «Малинська видобувна компанія» та ТОВ «Коростенська видобувна компанія». Належать засновнику Alumeta Group та власнику Броварського алюмінієвого заводу Сергію Шапрану.

Аналогічно були розблоковані й змінили власників спецдозволи іншої компанії групи Unigran – ПрАТ «Пинязевицький карʼєр» (№1601, №6136).

Відчуження прав користування надрами відбулися під час дії санкції РНБО «блокування активів», застосованої до кінцевих бенефіціарних власників компаній-надрокористувачів (Ігоря Наумця та Елени Калпи).

Продаж спецдозволів оскаржує кіпрська компанія E.S.Mining Company Limited (під санкціями РНБО з травня 2023 р.).

Восени в рамках позовів як забезпечувальний захід суди наклали заборони на відчуження дозволів, а згодом активи були арештовані у кримінальному провадженні.

Спеціальний дозвіл на користування надрами є активом, який може бути відчужений на вторинному ринку (з 28.03.2023 р.).

*

Top