Мета програм – збільшити частку переробної промисловості у структурі ВВП вдвічі, до 20%
У 2025 році на програми стимулювання національних виробників державою закладено щонайменше 36 млрд грн., повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
«Ми продовжимо реалізовувати політику «Зроблено в Україні», – зазначила вона.
Заявлена мета програм – збільшити частку переробної промисловості у структурі ВВП вдвічі, до 20% (з нинішніх близько 10%).
Як планується розподілили допомогу за конкретними програмами:
1) 18 млрд грн. на програму «Доступні кредити 5-7-9%».
2) 9,3 млрд грн. на програму кредитування житла єОселя. Нещодавно її умови були сфокусовані на купівлі нового житла для стимулювання будівельної галузі.
3) 1,37 млрд грн. на гранти для розвитку переробних підприємств по програмі «Гранти для виробників». Підприємець може отримати до 8 млн грн для купівлі потрібного обладнання чи техніки.
4) 1,6 млрд грн. для закупівлі шкільних автобусів українського виробництва по програмі «Шкільний автобус»
5) 1 млрд грн. на програму компенсації вартості української сільгосптехніки. Аграрії можуть придбати українську техніку та отримати компенсацію 25% від її вартості.
6) 1 млрд грн. на підтримку індустріальних парків (будівництво та модернізацію промислової інфраструктури).
7) 1 млрд грн. на компенсацію приєднання до мереж та будівництво інженерно-транспортної інфраструктури за механізмом підтримки проєктів зі значними інвестиціями. Якщо підприємець інвестує від 12 млн EUR, він зможе через різні механізми отримати компенсацію до 30% капітальних інвестицій. Раніше цей механізм прозвали «інвестняня».
8) 1 млрд грн. на реалізацію програми часткової компенсації купівлі української техніки та обладнання. Так званий «промисловий кешбек». Механізм передбачає компенсацію 15% витрат бізнесу на придбання техніки та обладнання в українських підприємств, які досягли ступеня локалізації виробництва більше 40%.
9) 1 млрд грн. на програму «Національний кешбек». Споживачі, які купують товари українського виробництва, отримують 10% кешбеку від держави.
10) 1 млрд грн на компенсацію витрат аграрному сектору за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.
11) продовжиться фінансування програми грантів на старт власної справи для мікро- і малого бізнесу. Одним з напрямків програми «Власна Справа» є гранти для ветеранів. Розмір загального фінансування в Мінекономіки не назвали.
Загалом сума вже виходить 36,27 млрд грн. без видатків передбачених пунктом 11.