Діагностика також дозволяє замірювати кількість вірусу у крові
У ході досліджень, проведених дослідниками з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі (США) та колегами з інших закладів, винайдена технологія діагностування, яка може швидко та надійно визначити наявність вірусу Ебола у зразках крові. Рання діагностика допоможе працівникам охорони здоров’я відстежувати поширення вірусу та вирішувати проблеми з розповсюдженням спалаху хвороби.
Про це пише видання Medical News.
Хвороба, спричинена вірусом Ебола – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується часто тяжким перебігом, високою летальністю, вираженою інтоксикацією, зневодненням, ураженням кровоносних судин багатьох органів із розвитком тяжкого геморагічного синдрому. Вірус Ебола передається при контакті з рідинами організму. Вірус викликає лихоманку, ломоту в тілі, діарею та кровотечу. Ці симптоми легко можна прийняти за інші вірусні інфекції або за малярію.
В останні роки були розроблені вакцини та ефективні методи лікування Еболи, але вони не є широко доступними. Натомість представники охорони здоров’я контролюють розповсюдження смертельного вірусу, у першу чергу стримуючи спалахи хвороби. Вони намагаються швидко виявити інфікованих людей та запобігти поширенню інфекції вірусу, заохочуючи людей носити захисне спорядження.
Дослідження проводилось в лабораторії під керівництвом Гая К. Амарасінгхе, доктора філософії, експерта з лихоманки Ебола, професора патології та імунології, професора біохімії, молекулярної біофізики та молекулярної мікробіології Вашингтонського університету. До робіт приєднався співавтор – Абрахам Каві, доктор медичних наук, доктор філософії, співавтор дослідження, докторант Вашингтонського університету. Також у дослідженнях приймала участь команда з низки вчених.
Вони розробили інструмент, який може виявляти у зразках крові молекули, пов’язані з Еболою, за допомогою мікрокільцевих резонаторів. Головним у завданні було знайти потрібну молекулу. Існуючі діагностичні тести виявляють генетичний матеріал вірусу або глікопротеїн (складні білки), який виробляється вірусом. Але ці тести не є надійними. Вони дають точний результат тільки коли вірус розмножиться в організмі до високих рівнів. Один з дослідників – Фредерік Холтсберг, доктор філософії, віце-президент з виробництва та біоаналітики компанії Integrated Biotherapeutics – розробив високочутливе антитіло, здатне виявляти вірусний розчинний глікопротеїн на низьких рівнях інфекції.
Учені додали антитіло в свій пристрій та протестували його на крові інфікованих тварин. Вони виявили, що їхнє обладнання здатне виявити глікопротеїн раніше, ніж найбільш чутливий існуючий тест на вірусний генетичний матеріал. Важливо, що технологія також дозволила їм визначити кількість вірусного глікопротеїну в крові. Більше того, проведення тесту зайняло лише 40 хвилин.