У Казахстані застрягла група українців - МЗС

Сьогодні планується авіарейс до Києва

Міністерство закордонних справ України з’ясовує, як відправити додому українців, які 5 січня не змогли вилетіти з аеропорту в Алмати. Рейс до Києва сьогодні планується з аеропорту Нур-Султана. Про це РБК-Україна розповів речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Вчора ввечері група українських громадян не змогла вилетіти рейсом Алмати-Київ через призупинення роботи аеропорту. Дипломати допомогли українцям із пошуком місць для ночівлі. Нині посольство з‘ясовує із адміністрацією аеропорту та авіакомпанією можливість здійснення зазначеного рейсу, підтримує зв‘язок із пасажирами», — повідомив він.

Ніколенко повідомив, що за інформацією МЗС, аеропорт Нур-Султана працює в штатному режимі і сьогодні планується рейс до Києва.

Речник МЗС заявив, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив відповідним підрозділам дипломатичної служби зосередитися на захисті інтересів українських громадян в Казахстані.

«Зараз ключовий пріоритет — їхня безпека», — додав він та зазначив що посольство України в Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи.

За його словами, ситуація ускладнюється введенням надзвичайного стану в Казахстані, нестабільною роботою мобільного зв’язку та Інтернету. Частково обмежено рух регіонального пасажирського транспорту, суттєво затримуються або скасовуються міжнародні авіарейси.

«Очікуємо від казахстанської влади неухильного забезпечення безпеки громадян України, надання їм повного сприяння, зокрема і тим українцям, які воліють залишити територію Казахстану», — додав він.

Ніколенко закликав громадян України «уникати місць масових заходів, насамперед у великих містах, виявляти підвищену пильність і обережність».

«Подальші кроки МЗС та інших відомств задля захисту інтересів українців в Казахстані будуть коригуватися залежно від розвитку безпекової ситуації», — зазначив він.

Нагадаємо, протести в Казахстані спалахнули на початку 2022 року проти підвищення ціни на скраплений газ. Демонстранти заявили про безстрокову акцію. Вимоги знизити вартість газу переросли в заклики до відставки президента і уряду. В країні відключили інтернет, правоохоронні органи стягнули військову техніку, проводять арешти.

На тлі протестів уряд Казахстану подав у відставку і президент країни Касим-Жомарт Токаєв її прийняв.

Один коментар;

 1. Той лі ше Бан said:

  Коли вирішувалось питання щодо надання казахському народу статусу республіки (чи суверенної, чи автономної, чи національного округу), то на тій території, яка знаходилась в межах нинішніх, там аборигенів — суто казахів було всього 30%.
  Інша частина люду (70%) — це були інші народи колишньої Російської Імперії (руські (росіяни), малороси (украйінці) та інші.
  Статус суверенної республіки за законодавством тодішнім надавався лише за умови — що повинно бути не менш 50% корінного населення в межах проектованої республіки.
  Однак, з урахуванням нелегкої долі казахського народу на протязі історії його існування, значної позитивної участі у створенні і РСФСРу, і СРСРу, було вирішено надати тієї території статусу саме Казахської РСР.
  Так от хоча зараз там скоріш за все доля неказахзів у складі республіки, можливо й менша ніж 70%, але у разі зародження у них (чистих) казахів в мізках таких за.обів, як, наприклад, у наших «титульних»- нацистів по відношенню до «неукраїнців» («жидів», «москалів», «манкуртів» — як верещало на одному з шабашів одне тягнибоке), у казахстанських неказахів цілком прогнозовано можуть виникнути етнічні проблеми походженням від «титульних» казахів.
  А це вже геноцид, расизм, гноблення одними громадянами інших, в однієї і тієї ж країні, державі.
  Розбрат, різанина, примусове виселення на «прародіну».

  А для янків, демократичних ЕСів — бальзам на рану.

*

Top