Ціни на нафту продовжують триматися на рекордних рівнях з 2014 року

Ринок нафти реагує на ризики ескалації з боку РФ

Ціни на нафту продовжують триматися на рекордних рівнях, досягнувши найбільшого місячного зростання за рік. Це відбувається через дефіцит пропозиції та політичну напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході та ризику ескалації з боку РФ, пише Reuters, повідомляє Hubs.ua.

31 січня 2022 року ціни на нафту зросли, таким чином нафта показує найбільше місячне зростання за більше ніж за рік. А саме, квітневий контракт на нафту Brent торгувався на рівні $89,35 за барель.

Американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на $1,33, або на 1,5%, до $88,15 за барель.

У п’ятницю бенчмарки зафіксували найвищий рівень з жовтня 2014 року – 91,70 і $88,84 відповідно, і це шостий тижневий приріст поспіль. Цього місяця вони зросли приблизно на 17%, найбільше з лютого 2021 року.

Аналітики Reuters повідомили, що починаючи з серпня, виробники ОПЕК+ щомісяця підвищували видобуток на 400 тисяч барелів на добу.

Аналітики пояснюють, що можливий розв’язок дисбалансу на ринку у короткостроковій перспективі може озвучити лише ОПЕК+, зокрема – Саудівська Аравія, яка має найбільший резерв потужностей.

Ринкові настрої підсилені геополітичним фактором у вигляді ризику ескалації на українських кордонах з боку РФ.

Генсек НАТО у неділю заявив, що Європі необхідно диверсифікувати свої постачання енергоносіїв, оскільки Британія попередила, про «велику ймовірність» того, що Росія хоче вторгнутися в Україну.

Як повідомлялось раніше, ціни на нафту значно зросли.

*

Top