Рада має розглянути його у другому читанні
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулась до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови ВРУ з критикою законопроєкту №5600 («Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»).
На думку представників Європейської Бізнес Асоціації, норми законопроєкту №5600 є непродуманими та дискримінацйними. У разі запровадження, пропоновані зміни здатні спричинити відтік інвестицій, згортання прозорого бізнесу, збільшення недовіри з боку міжнародних партнерів та, як наслідок, скорочення податкових надходжень у перспективі.
Так, наприкінці 2019 року у ВРУ було зареєстровано законопроєкт №1210 (наразі вже Закон 466), який поспіхом було прийнято в неприйнятній для бізнесу версії.
За словами представників бізнесу, норми законопроєкту вступили в дію без належного перехідного періоду та без своєчасного прийняття необхідних підзаконних нормативних актів.
«Ми вже навіть не згадуємо про відсутність адекватної та своєчасної роз’яснювальної роботи з боку Мінфіну та податкової стосовно цих змін. Втім, начебто усвідомивши важкість скоєного та намагаючись хоч якось виправити наслідки заподіяного, можновладці почали похапцем готувати зміни до щойно прийнятих змін. Як наслідок, протягом невеликого проміжку часу на додачу до закону 466 з’явились закони 786 та 1117», — ідеться у зверненні.
У ЄБА зазначають, що наразі схожа епопея триває із законопроєктом №5600, хоча є й певні відмінності. Так, можновладці до цього часу не спромоглися доступно пояснити бізнесу власну мотивацію, яка змусила їх пропонувати низку вкрай негативних для сумлінних платників податків норм (стосовно податкових збитків, стосовно адміністрування податків, стосовно відшкодування ПДВ, стосовно оподаткування нерухомості та інших).
Тож бізнес закликає владу дослухатись голосу розуму та не підтримувати ініціативи, від яких потерпатимуть в основному сумлінні платники податків.
«Наразі законопроєкт №5600 викликає одностайне невдоволення бізнесу. Відтак неприйнятною є не лише спроба «протягнути» законопроєкт у авральному режимі, а й взагалі вперте намагання прийняти законопроєкт, який піддано такій нищівній критиці з боку платників податків. Чесний прозорий бізнес прагне залишитись та працювати в країні та «грати в довгу». Тому бізнес, перш ніж прийняти будь-яке рішення, намагається максимально прорахувати його наслідки. Для цього бізнесу вкрай необхідні стабільні та зрозумілі правила», — зазначається у зверненні.
Спільнота закликає команду Володимира Зеленського та народних депутатів загалом надзвичайно серйозно поставитись до ризику збільшення фіскального навантаження на прозорий бізнес. Адже якщо навіть частина компаній обмежить розвиток та почне скорочуватись (внаслідок дискримінаційних змін та зростання рівня недовіри до влади), додаткові надходження до бюджету залишаться недосягнутою мрією. Скорочення ж податкових надходжень здатне запустити ланцюгову реакцію подальших непродуманих рішень, у тому числі у податковій сфері. Наслідками стануть подальше погіршення інвестиційного клімату та спроможності держави, подолання яких вимагатиме надзусиль.
Європейська Бізнес Асоціація звертається до Володимира Зеленського Президента України, Дениса Шмигаля Прем’єр-міністра України та Дмитра Разумкова Голови ВРУ із закликом не допустити прийняття законопроєкту №5600 в другому читанні. Наразі важливо сісти за стіл переговорів та створити максимально збалансований податковий документ. Адже комплексні податкові ініціативи нашвидкоруч не приймаються. Бізнес до діалогу готовий і 12 липня вкотре надіслав свої пропозиції Уряду та керівникам фракцій у ВРУ.
«Важливо поважати стабільність податкового законодавства, на якій постійно і дуже голосно наголошує бізнес. Так, недопустимим є введення в дію взагалі будь-яких норм раніше 1 січня 2023 року», — резюмують представники бізнесу.
Нагадаємо, профільний комітет ВР підтримав законопроєкт №5600 наприкінці червня, а на початку липня він отримав «зелене світло» і в залі Верховної Ради, набравши 264 голоси. Наразі законопроект готують до другого читання.
=как говорит арахамия — а мне пофиг