Китай зняв обмеження на імпорт російського зерна, що може відібрати частину ринку в українських зернових, - аналітики

Російський експорт у Китай цього року буде обмежений тестовими поставками

Китай дозволив експорт пшениці та ячменю з усіх російських регіонів, відкривши свій ринок для експорту зерна з російських глибоководних портів. Російський експорт може відібрати частину ринку у європейського, північноамериканського та українського походження, повідомляють аналітики Agritel, передає Hubs.ua.

Раніше лише сім регіонів Росії могли експортувати зерно до Китаю, і до цього списку не входили провідні російські регіони-виробники зерна. Проте російський експорт у Китай навряд чи значно зросте цього маркетингового року, оскільки він обмежений тестовими поставками.

«Закінчення китайського Нового року цього тижня може призвести до подальших великих закупівель із Китаю. Росія розширює напрями експорту, оскільки Китай тепер дозволяє постачання з усіх російських регіонів», — прокоментували аналітики Agritel.

Крім того, зростання курсу євро по відношенню до долара знижує конкурентоспроможність зернових європейського походження, а відмова Алжиру від зерна французького походження говорить про великі перехідні запаси. Експорт до Китаю у цьому контексті залишається ключовим для балансу залишків.

Ціни на ріпак на європейському ринку знизилися в п’ятницю за канолою, незважаючи на стійкість цін на сиру нафту і сою. Ринок Далянь, що знову відкрився сьогодні вранці в Китаї, демонструє зміцнення.

«Ціни на всі сировинні товари Чикаго різко зросли в п’ятницю, фонди викуповували позиції напередодні виходу в середу звіту USDA. Геополітика залишається предметом занепокоєння для всіх трейдерів, оскільки продовжується нарощування російських військ на кордоні з Україною», — прокоментували аналітики.

Крім того, китайський імпорт залишається вирішальним чинником динаміки цін. Оцінки можуть розходитися та становлять від 20 до 28 млн т. З іншої сторони запаси етанолу в США залишаються високими, оскільки поточні погодні умови в США обмежують дорожні перевезення.

«Найбільші сюрпризи очікуються в соєвих бобах: ймовірно значне зниження оцінок виробництва в Південній Америці в результаті недавнього дефіциту води в поєднанні з китайським апетитом, що зберігається», — наголосили в Agritel.

Нагадаємо, в минулому році Китай закупив рекордну кількість українських сільгосппродуктів.

Китай, який 2019 року вперше виборов лідерство у топ-10 найбільших імпортерів української агропродукції, потіснивши на третє місце Індію (до того вона три роки поспіль утримувала перше місце у рейтингу), у минулому році продовжив «посилювати свої позиції».

Якщо у 2019 році вартісні обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції до Піднебесної склали 1955 млн дол. США, то у 2020-му вони майже подвоїлися (+82%) і склали 3554 млн дол. США, а 2021 року зросли до 4286 млн дол. США (+21%). При цьому частка Китаю у вітчизняному експорті агропродовольства становила торік понад 15%.

*

Top