Ізраїльський стартап створив перше у світі рослинне філе лосося
Фото: The Times of Israel

Продукт має таку ж харчову цінність, як і звичайний лосось

Ізраїльський харчовий стартап Plantish розробив на 100% рослинне філе лосося, що повторює всі аспекти звичайної риби. Про це повідомляє видання The Times of Israel, передає Hubs.ua.

Згодом філе можна буде виробляти у великих масштабах та за низькою вартістю для споживача, обіцяють у компанії. Plantish заявила про себе на початку 2021 року після того, як компанія провела успішний раунд залучення інвестицій, отримавши $2 млн. від TechAviv Founder Partners, а потім розробивши свій прототип.

Компанія орієнтується на моральні принципи збереження океану, водночас пропонуючи поживну альтернативу реальній рибі. Рослинне філе має таку ж харчову цінність, як і звичайний лосось, включаючи білок, омега-жири та вітаміни групи В. У рибі немає кісток, але у неї схожа структура і виглядає вона як справжній лосось.

При цьому рослинна риба не містить токсинів, які часто зустрічаються у звичайному філе, включаючи ртуть, мікропластик, гормони або антибіотики.

«Наше бачення – стати провідним світовим брендом морепродуктів, – сказав Офек Рон, співзасновник та генеральний директор компанії. – І все це без шкоди для екології».

Поряд з іншими альтернативами риби, які пропонуються у вигляді фаршу, філе лосося допомогло стартапу виділитися. Тим більше, що великий попит у споживачів мають саме цільна риба або філе — такі продукти віддають перевагу 80% споживачів.

У компанії точно не розкривають технологію, проте зазначають, що риба виготовлена ​​з білків бобових та екстрактів водоростей та надрукована за допомогою технологій 3D.

Вперше споживачі скоштують рослинне філе лосося у 2022 році, а комерціалізація запланована на 2024 рік.

Нагадаємо, в Україні скоротилося споживання риби.

*

Top