Експорт СПГ зростав найповільніше за останні 10 років. У 2025 р. ринок буде динамічнішим (Bloomberg)

У 2024 році зростання поставок скрапленого газу стримувалось через затримки розвитку проєктів у США та санкції проти росії

У 2024 році глобальний експорт скрапленого природного газу (СПГ, LNG) зростав найповільнішими темпами з 2015 року. Через це ціни триматимуться на високому рівні, допоки не збільшиться пропозиція для забезпечення зростаючого попиту.

Про це пише Bloomberg з посиланням на дані онлайн платформи глобальної торгівельної аналітики Kpler.

За попередньою інформацією, щорічні поставки СПГ у 2024 році, у порівнянні з попереднім, зросли всього на 0,4% – приблизно до 414 млн тонн (біля 560 млрд куб. м). Пропозиція скрапленого газу на ринку була обмежена через затримки розвитку американських проєктів з введення нових потужностей по виробництву LNG та через санкції проти російських виробників (у жовтні зупинився російський завод Arctic LNG 2).

Як зазначають аналітики, кон’юнктура на ринку СПГ сильно змінилась після вторгнення у 2022 році росії в Україну та наступного перекриття постачання газу російськими трубопроводами. Європейські споживачі стали більше залежати від охолодженого палива. Ціни почали зростати.

Як повідомляє Bloomberg, у 2022 р. та 2023 р. річне зростання (до попереднього періоду) світового експорту LNG склало відповідно 4,5% та 3,3%.

Аналітики прогнозують, що у 2025 році поставки зростуть. В США та Канаді реалізують плани по запуску нових потужностей. Наприклад, у кінці грудня 2024 року першу партію зрідженого природного газу вже експортував до Німеччини завод Plaquemines у Луїзіані (США) компанії Venture Global LNG. А завод Cheniere Energy Inc. у Корпус-Крісті (Техас, США) почав виробництво СПГ в рамках реалізації першого етапу розширення потужностей.

У 2024 році найбільшою країною-експортером СПГ стали США, які поставили за рік 87 млн тонн (біля 117 млрд куб. м).

Найбільшим покупцем скрапленого газу другий рік поспіль був Китай, закупивши понад 78 млн тонн, що на 8,5% більше, ніж у 2023 році. Це все ще трохи менше, ніж у 2021 році, коли Китай імпортував близько 80 млн тонн.

*

Top