Підприємство було куплене на приватизаційних торгах Фонду держмайна за 1,89 млрд грн. Група нарощує активи у будівельній галузі
Компанія «Трайдент Геоінвест Україна» групи BGV Group Management Геннадія Буткевича стала переможцем на приватизаційному аукціоні Фонду державного майна України (ФДМУ) з продажу газобетонних заводів «Аерок». Вона запропонувала за актив 1,89 млрд грн. без врахування ПДВ.
«Придбані заводи підприємства «Аерок» доповнять стратегічні напрями групи, які компанія планує активно розвивати у наступні роки. Зокрема, інвестиційний фокус BGV зосереджено на енергетиці, розвитку та відновленні інфраструктури, а також девелопменті. Наразі профільна компанія у складі групи – BGV Development – будує 5 об’єктів комерційної та житлової нерухомості у Житомирі та Києві», – пояснили своє рішення у Буткевича.
За право власності на державну частку розміром 100% статутного капіталу ТОВ «Аерок» змагались три компанії. Аутсайдерами на аукціони виявились ТОВ «ДК БЦ1» (бізнесмена Томаша Фіали; пропонував 1,54 млрд грн) та ТОВ «Професійна інжинірингова компанія» (власник з 2024 року – Джавадов Ікрам Амір огли; пропонував 1,61 млрд грн). Стартова ціна – 965,3 млн грн (без ПДВ).
«Згідно з затвердженими умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності товариства, погасити протягом 6 місяців борги із заробітної плати та перед бюджетом, прострочену кредиторську заборгованість товариства, дотримуватися соціальних гарантій та недопустити звільнення працівників протягом 6 місяців від дати переходу до нього права власності на придбану частку», – зазначили у ФДМУ.
Всі кошти від приватизації цього об’єкта спрямуються до фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це націоналізований об’єкт, який раніше належав підсанкційному російському олігарху через «Групу ЛСР» (рф) Андрію Молчанову. ТОВ «Аерок» був конфіскований у 2022 році. Згідно з рішенням Вищого антикорупційного суду у 2023 році, 100% частки у статутному капіталі ТОВ «АЕРОК» було стягнуто у дохід держави.
Якщо група BGV заплатить кошти за приватизацію активу, то їй дістануться два заводи з виробництва газобетонних виробів у Київській обл.: у Обухові (також головний офіс) та у Березані філія «Аерок Березань». Ще одна філія «Аерок Галичина» розташована у м. Стрий (Львівська обл.), але там споруди компанії мають статус об’єктів незавершеного будівництва та не введені в експлуатацію.
Основною номенклатурою продукції заводів є стінові блоки з газобетону автоклавного твердіння та армовані вироби. Сумарна потужність по виробництву автоклавного газобетону двох заводів складає більше 800 тис. куб. м на рік.
Згідно даним ФДМУ, станом на 30.06.2024 р. кількість працівників складала 168 чоловік. Також у ТОВ є заборгованість із заробітної плати – 9,6 млн грн, перед бюджетом – 28,5 млн та прострочена кредиторська заборгованість – 72,6 млн грн (з них 21,3 млн грн роялті нерезиденту AEROC Investment Deutschland GmbH проти якого у 2023 р. РНБО ввів санкції – блокування активів).
Як заявили у BGV Group Management, надалі компанія «Трайдент Геоінвест Україна» планує розвивати підприємство «Аерок» під новим брендом.
Група реалізовує низку інвестиційних проєктів для розширення активів, які забезпечуватимуть будівництво матеріалами. Зокрема у вересні 2022 року у Житомирській області компанія запустила підприємство з виробництва щебеневої продукції річною потужністю у понад 1,5 млн тонн з переробки гірничої маси, – сказано в релізі BGV.
У жовтні 2024 року група підписала угоду з девелоперською компанією SAGA Development про стратегічне партнерство. Компанії інвестують e будівництво житлового комплексу Boston Creative House в Оболонському районі Києва.
У листопаді підрозділ BGV Development анонсував нові девелоперські проєкти:
— почате будівництво котеджного містечка Equides Villas у селі Лісники Київської області (загальна площа житлової забудови 5,3 тис кв. м).
— у Житомирі у першому кварталі 2025 року компанія планує ввести в експлуатацію торговельний центр «Жито» (площа комплексу близько 3,8 тис. кв. м). Даним ЕЦ у Житомирі компанія заявила, що розпочинає розвиток нового формату – мережі районних/приміських малих торгових комплексів – для залучення відомих брендів у невеликі міста та районні центри.
BGV Group Management – це інвестиційна група Геннадія Буткевича, заснована у 2015 році. Має 5 бізнес-напрямів, в рамках яких розвиває проєкти з видобутку, енергоефективності, ритейлу, девелопменту та в галузі освіти.
У червні 2024 року у складі групи з’явилася нова компанія – BGV Development, яка займається саме деволоперськими проєктами.
«Трайдент Геоінвест Україна» провадить діяльність у сфері розвідки та видобутку нафти, газу й конденсату.
Геннадій Буткевич також є співвласником та членом Наглядової ради корпорації АТБ (м. Дніпро).
Мав гучний публічний конфлікт з колишнім зятем Сергієм Рибалкою (власник S.Group, виробництво снеків).