На правах реклами
У цьому невеликому матеріалі детально розглядається електрична тепла підлога: її влаштування, особливості експлуатації, основні правила монтажу тощо. Ця система значно підвищує комфорт у квартирі чи домі, приємно підігріваючи підлогу: у міжсезоння повністю бере на себе опалення приміщень, а в холодні місяці – виконує роль додаткового обігріву. Але про все по черзі… й почнемо ми з конструкції цього обладнання.
Як влаштовані різні типи електричної теплої підлоги?
Інфрачервона (плівкова) тепла підлога
Тут в тонку полімерну оболонку вкладено карбонатний шар – завдяки електроенергії, що надходить на мідні жили, він починає випромінювати інфрачервоні промені. Таким чином тепло передається на найближчу поверхню, тобто підлогове покриття – плитку, ламінат, паркет або, наприклад, лінолеум.
Нагрівальний кабель
У процесі монтажу кабель викладають змійкою й закріплюють у потрібному положенні на монтажній стрічці, сітці або, наприклад, пінополістирольних або профільних матах із «бобишками». Теплоізольована й гідроізольована конструкція заливається бетонною стяжкою.
Нагрівальний мат
Здебільшого це резистивний кабель, ще на заводі зафіксований на сітці (змієподібно і з дотриманням певного кроку). Крім цього, поширена і карбонова тепла підлога: тут кабель складається з двох саморегульованих стрижнів, які випромінюють в інфрачервоному спектрі.
Про що пам’ятати при монтажі електричного опалення підлоги?
По-перше, ми радимо звернутися до спеціаліста, який зможе виконати усі електромонтажні роботи із дотриманням актуальних нормативів та правил безпеки.
- Поверхня, на яку буде вкладатися система, повинна бути рівною, сухою та чистою. Треба ретельно прибрати увесь пил та бруд.
- Важливо вибрати якісний ізоляційний матеріал, який забезпечить ефективне утеплення та захистить приладдя від вологи.
- Слід дотримуватися оптимального розташування матів або кабелів. Наприклад, теплові елементи не повинні розміщуватися під меблями, бо це погіршить теплообмін у кімнаті.
- Залежно від типу системи, важливо дотримуватися правильного кроку кабелю для рівномірного та ефективного обігріву.
- Установка якісного терморегулятора дозволить точно контролювати температуру та оптимізувати енергоефективність приладів.
- Розміщуючи нагрівальні елементи під плиткою (чи подібним покриттям), не вкладайте її у стик зі стінами – потрібно залишити місце для розширення матеріалу під час нагрівання.
Правила експлуатації електричної теплої підлоги
Правила користування конкретною системою ви можете прочитати в інструкції до вашої теплої підлоги. Ці моменти стосуються більшості електричних систем:
- Там, де встановлено підлогу з підігрівом (електричну), не ставлять великогабаритні меблі. Схему розміщення меблів й побутової техніки складають ще на етапі проєктування обігріву – цю ж схему потрібно пам’ятати, якщо раптом захочете зробити перестановку;
- Оптимальною вважається температура від 24 до 35℃ — не перегрівайте приладдя;
- Плануєте виїхати з квартири більш ніж на добу? Електричне опалення підлоги слід перевести в режим мінімального нагріву або відключити зовсім;
- Якщо система працює якось несправно, одразу відключіть її та зверніться до фахівців. Не проводьте діагностику та ремонт самостійно – це небезпечно та, у більшості випадків, призводить до додаткових витрат. Якщо все ж вирішили полагодити приладдя власноруч, обов’язково відключить техніку від електромережі.