Всього позови до Зеленського подали 19 компаній. Це п’ятий програний суд
Верховний Суд відмовив у задоволенні позову ТОВ «Гео Коннект» до президента України Володимира Зеленського. Позивач вимагав визнати протиправним та скасувати указ від 25.03.2021 р. №123/2021 про введення в дію рішення РНБО щодо анулювання спеціальних дозволів на користування надрами 19 компаніям.
Про це повідомляє Nadra.info із посиланням постанову Касаційного адміністративного суду ВС.
Як нагадує видання, 19 березня 2021 р. Рада національної безпеки та оборони України ухвалила перше санкційне рішення про масове припинення дії спеціальних дозволів. А 29 березня анулювала Державна служба геології та надр України.
Зі згаданої вище постанови ВС випливає, що 19 спецдозволів свого часу надавалися ТОВ «Голден Деррік», яку пов’язують із бізнесменом Павлом Фуксом. Потім вони стали власністю інших окремих компаній. «Голден Деррік» згодом змінила назву на ТОВ «Іст Юроуп Петролеум».
За даними матеріалів справи, дії по створенню ТОВ «Голден Деррік» проводились виключно з метою заволодіння спецдозволами на газові родовища, із прогнозними запасами природного газу в об`ємі 35-40 млрд. куб. м.
Згодом всі 19 компаній звернулися до Верховного Суду із позовами до Володимира Зеленського, вимагаючи скасувати указ, що ввів в дію рішення РНБО і став підставою для анулювання спецдозволів.
Зазначається, що відмова Верховного Суду задовольнити позов ТОВ «Гео Коннект» – вже п’ята.
Перше рішення ВС виніс 9 жовтня 2023 р. у справі ТОВ «Еко Газ Альянс» (справа №9901/195/21, компанія звернулася зі скаргою до Великої Палати ВС).
4 червня 2024 р. відмовили ТОВ «Гео Форс Ойл» (справа №9901/190/21, компанія звернулася до Великої Палати ВС).
10 липня 2024 р. – винесли рішення за позовом ТОВ «Транс Сет Гео» (справа №9901/206/21, компанія оскаржила рішення до Великої Палати ВС).
12 серпня 2024 р. ВС відмовився задовольнити позов ТОВ «Надра Вест Груп» (справа №9901/203/21, компанія звернулася до Великої Палати ВС).
Решта справ досі на розгляді.
«Голден Деррік» повʼязували з ексміністром енергетики і вугільної промисловості, ексочільником НАК «Надра України» Едуардом Ставицьким, ексміністром аграрної політики і продовольства Миколою Присяжнюком і ексдепутатом Верховної Ради України Юрієм Іванющенком.
У 2017 році ЗМІ писали, що власником компанії виступає російський бізнесмен з українським корінням Павло Фукс через кіпрську Hartlog Limited.
Як пише «Судовий репортер», із посиланням на ухвалу від 6 листопада 2024 року, Вишгородський районний суд Київської області скасував арешт майна родичів колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького. З-під арешту звільнені квартири, земельні ділянки, повертаються ювелірні вироби в загальній кількості 270 позицій.
Майно родини Ставицького з 2014 року було заарештоване у справі про заволодіння об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», де облаштував собі резиденцію експрезидент України Віктор Янукович.
21 червня 2024 року Вишгородський райсуд звільнив Ставицького і приватного нотаріуса Юлію Ткаченко від кримінальної відповідальності за строками давності.