Компанія, на яку перевели спецдозвіл «Голден Деррік» Фукса, програла суд по санкціям на газові родовища (оновлено коментарем від Фукса)

Всього позови до Зеленського подали 19 компаній. Це п’ятий програний суд

Верховний Суд відмовив у задоволенні позову ТОВ «Гео Коннект» до президента України Володимира Зеленського. Позивач вимагав визнати протиправним та скасувати указ від 25.03.2021 р. №123/2021 про введення в дію рішення РНБО щодо анулювання спеціальних дозволів на користування надрами 19 компаніям.

Про це повідомляє Nadra.info із посиланням постанову Касаційного адміністративного суду ВС.

Як нагадує видання, 19 березня 2021 р. Рада національної безпеки та оборони України ухвалила перше санкційне рішення про масове припинення дії спеціальних дозволів. А 29 березня анулювала Державна служба геології та надр України.

Зі згаданої вище постанови ВС випливає, що 19 спецдозволів свого часу надавалися ТОВ «Голден Деррік», яку журналісти «Економічної правди» з 2015 року пов’язували із бізнесменом Павлом Фуксом. Потім спецдовзоли були передані іншим окремим пов’язаним компаніям. «Голден Деррік» згодом змінила назву на ТОВ «Іст Юроуп Петролеум».

За даними матеріалів справи, дії по створенню ТОВ «Голден Деррік» проводились виключно з метою заволодіння спецдозволами на газові родовища, із прогнозними запасами природного газу в об`ємі 35-40 млрд. куб. м.

Згодом всі 19 компаній звернулися до Верховного Суду із позовами до Володимира Зеленського, вимагаючи скасувати указ, що ввів в дію рішення РНБО і став підставою для анулювання спецдозволів.

Зазначається, що відмова Верховного Суду задовольнити позов ТОВ «Гео Коннект» – вже п’ята.

Перше рішення ВС виніс 9 жовтня 2023 р. у справі ТОВ «Еко Газ Альянс» (справа №9901/195/21, компанія звернулася зі скаргою до Великої Палати ВС).

4 червня 2024 р. відмовили ТОВ «Гео Форс Ойл» (справа №9901/190/21, компанія звернулася до Великої Палати ВС).

10 липня 2024 р. – винесли рішення за позовом ТОВ «Транс Сет Гео» (справа №9901/206/21, компанія оскаржила рішення до Великої Палати ВС).

12 серпня 2024 р. ВС відмовився задовольнити позов ТОВ «Надра Вест Груп» (справа №9901/203/21, компанія звернулася до Великої Палати ВС).

Решта справ досі на розгляді.

«Голден Деррік» повʼязували з ексміністром енергетики і вугільної промисловості, ексочільником НАК «Надра України» Едуардом Ставицьким, ексміністром аграрної політики і продовольства Миколою Присяжнюком і ексдепутатом Верховної Ради України Юрієм Іванющенком.

У 2017 році ЗМІ писали, що власником компанії виступає російський бізнесмен з українським корінням Павло Фукс через кіпрську Hartlog Limited.

Як пише «Судовий репортер», із посиланням на ухвалу від 6 листопада 2024 року, Вишгородський районний суд Київської області скасував арешт майна родичів колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького. З-під арешту звільнені квартири, земельні ділянки, повертаються ювелірні вироби в загальній кількості 270 позицій.

Майно родини Ставицького з 2014 року було заарештоване у справі про заволодіння об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», де облаштував собі резиденцію експрезидент України Віктор Янукович.

21 червня 2024 року Вишгородський райсуд звільнив Ставицького і приватного нотаріуса Юлію Ткаченко від кримінальної відповідальності за строками давності.

ОНОВЛЕНО

Після публікації даної новини в редакцію Hubs.ua надійшов лист від пресслужби Павла Фукса з проханням прибрати згадки про нього та з відповідною аргументацією. Лист тексту публікуємо повністю нижче. А також добавляємо наші коментарі щодо того, чому редакція не видалятиме згадки про бізнесмена з опублікованої вище інформації.

Лист пресслужби Павла Фукса:

«Добрий день, шановна редакціє!   

До вас звертається пресслужба українського бізнесмена Павла Фукса щодо публікації недостовірної інформації: «Компанія, якій перевели спецдозвіл «Голден Деррік» Фукса, програла суд по санкціям на газові родовища» (https://hubs.ua/authority/kompaniya-na-yaku-pereveli-spetsdozvil-golden-derrik-fuksa-prograla-sud-po-sanktsiyam-na-gazovi-rodovishha-273624.html)  

У тексті матеріалу зазначено, що Фукс Павло Якович є російським олігархом та має російське громадянство. Проте Павло Фукс – це український бізнесмен, уродженець Харкова. Жодного бізнесу в Росії він не має. У 2017 році він відмовився від російського громадянства. Офіційна заява та документи про вихід з громадянства РФ опубліковані в його телелеграм-каналі: https://t.me/pavelfuks/801 

Щодо інформації, що Павло Фукс має звʼязок із компанією «Голден Деррік» ним було надано коментар: «не мав і не маю ніякого відношення до компанії «Голден Деррік». «Ніколи. Це легко перевірити, користуючись відкритими джерелами інформації і точно легко перевірити, використовуючи можливості РНБО». https://lb.ua/news/2021/06/18/487429_fuks_prokomentuvav_zaprovadzhennya.html 

Окрім цього, згідно даних ЄДР, уповноваженою особою компанії не є Павло Фукс: https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/34560999/ 

Просимо видалити згадки про Павла Фукса у вашому матеріалі у всіх мовних версіях матеріалу. Звертайтеся, будь ласка, якщо потрібна додаткова інформація. 

Вдячні вам за зворотній зв’язок.

З повагою та найкращими побажаннями, пресслужба Павла Фукса» 

Щодо російського громадянства.

За посиланням наданим пресслужбою, Павло Фукс у червні 2021 року заявив, що через своїх адвокатів отримав виписки міграційної та податкової служб рф, які підтверджують, що, дотримуючись всіх процедур, він вийшов з громадянства рф. Заява на вихід з громадянства була подана у 2017 році, через три роки після початку російсько-української війни.

У червні 2024 року Володимир Зеленський ввів рішення РНБО про застосування санкцій. Зокрема, низка санкцій та обмежувальних заходів на десять років були введені проти Павла Фукса (перед цим санкції проти нього були введені у 2021 році). У документі вказано, що він має два громадянства: України та росії (див. також нижче скрін).

У червні 2023 року українські ЗМІ з посиланням на The Guardian писали, що олігарх Павло Фукс отримав вид на проживання у Великобританії після отримання спеціальної візи для багатих. За даними журналістів під час війни з рф він перебуває у Великій Британії.

У жовтні 2019 року українські та російські ЗМІ повідомили, що поліція Москви оголосила в розшук у справі про шахрайство власника MosCityGroup та бізнесмена Павла Фукса.

У травні 2023 року Служба безпеки України повідомила, що «викрила підсанкційного олігарха Павла Фукса на масштабних фінансових махінаціях зі стратегічними підприємствами нашої держави та систематичному ухиленні від сплати податків. Встановлено, що з 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд грн.

Як зазначили в СБУ, у межах кримінального провадження накладено арешт на корпоративні права та рахунки 101 задіяної у протиправній діяльності компанії, права вимоги за понад 1600 викупленими кредитами, понад 240 об’єктів нерухомості і транспортних засобів учасників схеми. Частину арештованих активів було передано в управління АРМА.

Водночас у медіапросторі немає інформації щодо того чи оголошували його українські правоохоронці у розшук. У базі МВС інформація про розшук також відсутня.

Щодо зв’язку із компанією «Голден Деррік».

Інформацію про те, що Павло Фукс має відношення до «Голден Деррік» Ставицького озвучила «Економічна правда» ще у 2015 році: «Як повідомляють джерела «УП», компанію «Голден Деррік» купив російський бізнесмен українського походження Павло Фукс (власник «Москва-Сіті»)».

Інформація про це також розтиражована у безліч ЗМІ протягом останніх дев’яти років.

Фукс дійсно заперечував свою причетність до ТОВ «Голден Деррік». Але в інтерв’ю «ЕП» він зазначив, що не хоче судитись з редакцією для спростування цієї інформації.

«Я цю компанію не купував ніколи, жодного року. Це брехня та плітки. Я цікавився цією компанією, досі дивлюся на її активи, вивчаю її ліцензії, але ніколи не купував. Це все неправда. Я просто не хочу з вами судитися, хоча ви постійно мені приписуєте її», – зазначив він журналістам у 2019 році.

У 2021 році екссекретар РНБО Олексій Данилов заявив, що санкції проти Фукса пов’язані з компанією «Голден Деррік»: «Що стосується пана Фукса – вони накладені за ситуації, пов’язані з «Голден Деррік» – це є ліцензії, про які йшла мова… надра – це стратегічний ресурс нашої держави. Згідно з Конституцією, всі громадяни, ми всі з вами є власниками цих надр і ними треба розпоряджатися у такий спосіб, щоб суспільству було відомо, хто за цим стоїть».

Тоді ж Павло Фукс Фукс заявив, що не мав і не має ніякого відношення до компанії «Голден Деррік». Та пообіцяв, що захищатиме свою репутацію в українських і міжнародних судах. Про подібні судові процеси та рішення у медіапросторі теж інформації не виявлено.

Водночас у пресслужбі Фукса на адресу Hubs.ua у якості аргументації щодо відсутності таких зав’язків надіслали лінк на реєстраційні дані компанії – ПАТ «Бурова компанія «Голден Деррік».

https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/34560999/

Ми не знаємо чи це свідома маніпуляція, чи помилка, але у тексті публікації йдеться виключно про ТОВ «Голден Деррік» та акцентується, що вона була перейменована на ТОВ «Іст Юроуп Петролеум».

Згідно сервісу Опендата, сталося це у 2017 році. При цьому, ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» (ТОВ «Голден Деррік») до сих пір не розкрила бенефіціарного власника. Сказано лише, що засновниками компанії є кіпрська фірма «Хартлог лімітед» (67%) та ТОВ «Аван трейд лімітед» (33%).

Остання на 99% належить маловідомому Віталію Лупето. Цей «Авант» та Лупето так чи інакше фігурують у власниках 19 компаній, яким «Голден Деррік» передав згадані спецдовзоли на видобуток нафти та газу.

У свою чергу «Авант трейд лімітед» отримав частку у «Голден Деррік» від колишнього співзасновника НАК «Надра України» у 2018 році.

Саме з «Хартлог лімітед» (Hartlog Limited) журналісти пов’язували перехід власності на «Голден Деррік» від Ставицького до Фукса. Як вже було сказано бенефіціара цієї компанії в українських реєстрах не розкрито.

Цікаво, що, згідно відкритим даним з профільних сервісів, кіпрська компанія Hartlog Limited ліквідована з 19 липня 2024 року. Кінці у воду?

*

Top