Офіс Генпрокурора ще на місяць продовжив службове розслідування щодо хмельницьких прокурорів з інвалідностями
Звільнений через скандал з інвалідністю керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник працює прокурором відділу обласної прокуратури.
Таку відповідь дали в Офісі генерального прокурора (ОГПУ) на запит громадській організації «Центр протидії корупції» (ЦПК).
Як слідує з допису ЦПК на Facebook також він продовжує отримувати відповідні пенсійні виплати.
Олійник обійматиме цю посаду до березня 2026 року, поки інший прокурор перебуває у відпустці для догляду за дитиною.
«Нам повідомили, що Офіс Генпрокурора продовжив ще на місяць службове розслідування щодо хмельницьких прокурорів з інвалідностями. Кажуть, що через необхідність у проведенні додаткових перевірочних дій. Ми в ЦПК продовжимо стежити за цією справою і через місяць знову запитаємо, які ж результати розслідування. Якщо хтось хоче дочекатись, поки все забудеться, то в них нічого не вийде», – інформують в ГО.
Як заключають в ЦПК, поки не буде результатів службового розслідування, Олійник та інші 60 хмельницьких прокурорів з інвалідностями, продовжать працювати в органах прокуратури. І отримуватимуть відповідні пенсійні виплати.
Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року головний редактор видання «Цензор» Юрій Бутусов оприлюднив інформацію про те, що 51 прокурор Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність. До цього, за його словами, можуть бути причетні:
— екскерівниця Хмельницького облцентру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа (депутатка Хмельницької обласної ради 8 скликання від «Слуги народу»);
— її син – Олександр Крупа, який обіймав керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області.
Перед цим, 4 жовтня Державне бюро розслідувань заявило про викриття Тетяни Крупи та Олександра Крупи на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже $6 млн., брендові прикраси та коштовності. Також родині належать 30 об’єктів нерухомості, 9 автівок, нерухоме майно за кордоном, тощо.
Як у кінці жовтня повідомляло видання «Суспільне», за попередніми даним службового розслідування ОГПУ щодо правомірності отримання інвалідності прокурорами Хмельниччини, цей статус мають 28,9% від загальної кількості прокурорів області. Загальна кількість прокурорів, які працюють у Хмельницькій області, – 211 людей. Серед тих, хто має статус особи з інвалідністю, 73,8% – чоловіки (45 людей), 26,2% – жінки (16 людей).