Діяльність фонду зосереджуватиметься на ранніх стартапах з Центральної та східної Європи. Українцям варто звернути увагу
Глобальна компанія венчурного капіталу Bek Ventures, раніше відома як Earlybird Digital East Fund, залучила 235 млн EUR ($250 млн) у свій третій фонд (фонд III) для підтримки технологічних стартапів на ранніх стадіях з Європи, зокрема Центральної та Східної Європи.
Про це повідомляє видання Vestbee.
Дані кошти залучені від різноманітної групи інвесторів: міжнародних фінансових установ, страхових компаній, фондів, корпоративних інвесторів, сімейних офісів та підприємців. 60% фонду профінансували інвестори з Європи. 20% – із США.
Також Bek Ventures оголосила про ребрендинг та розказала про своє відділення від берлінської сім’ї Earlybird.
У новині зазначається, що Earlybird Digital East Fund працював як частина берлінської компанії Earlybird Ventures з 2013 року. У серпні 2024 року фонд підтвердив, що залишить родину Earlybird. Наразі він перейменований у Bek Ventures.
Bek Ventures має офіси в Лондоні, Нью-Йорку, Люксембурзі та Стамбулі. Компанія інвестувала приблизно в 38 фірм, у тому числі у таких «єдинорогів», як румунська UiPath (розробка ПЗ) та болгарська платформа управління витратами Payhawk (FinTech онлайн платформа). Реалізована прибутковість Bek Ventures склала $2,4 млрд. Вважається однією серед найвідоміших компаній у сфері венчурних інвестицій у Європі.
«Ще одна річ, яка відрізняє Bek від інших венчурних компаній: 90% наших компаній отримують другий чек від нас. Ми вибірково підходимо до кількості та характеру засновників, яких підтримуємо, і до якості залучених інвесторів», – прокоментував керуючий партнер Bek Ventres Мехмет Атічі.
Новий фонд III Bek Ventures має на меті інвестувати у 20 стартапів, з яких 5 компанія уже фінансово підтримує. Два з них не розголошується. Серед інших трьох:
— Zeta Labs – розробляє Jace, помічника зі штучним інтелектом, який вирішує складні завдання у веб-браузерах;
— Proofs – використовує штучний інтелект для прискорення та скорочення витрат на створення додатків у сфері API (взаємодія між програмами);
— Grand Games – компанія з розробки мобільних ігор.