Метод робить видобуток корисних копалин більш ефективним та екологічним
Дослідники з Університету Кертіна (Австралія) розробили нову технологію для швидкого очищення та повторного використання бурових розчинів, що робить видобуток корисних копалин ефективнішим та екологічно чистішим, пише видання Mining.com.
Зокрема, вчені винайшли рідини для буріння, які не містять вуглеводнів, що знижує ризик шкоди навколишньому середовищу. Технологія розроблена доктором Масудом Мостофі та його дослідницькою групою Західноавстралійської гірничодобувної школи (WASM) при університеті Кертіна. Також дослідження проводилось за підтримки Науково-дослідного інституту корисних копалин Західної Австралії (MRIWA) та австралійської компанії Deep Exploration Technology CRC. Ця робота є частиною глобальних досліджень у сфері автоматизації процесу моніторингу та обробки рідинами у буровій промисловості.
Для бурових установок, які використовуються для пошуку родовищ корисних копалин, потрібні спеціальні рідини для змащування та охолодження активної бурової головки, які не витікають через тріщини і пори у породах навколо місця буріння. Для нової технології буріння, зі спіральними трубами, потрібен набагато більший обсяг цих спеціальних рідин, ніж при традиційному бурінні, – пояснює Масуд Мостофі.
Дослідники розробили систему, яка здатна забезпечити збільшені потреби у бурильних розчинах у віддалених місцях. Одночасно вона зменшує ризик витоку рідин, які можуть забруднювати навколишнє середовище. У розчині не використовують вуглеводні.