Країни G7 звернулись до РФ. Москва має вплинути на

Представники G7 очікують, що Росія скоротить військову присутність біля кордонів України

Росія може використати «постановочні інциденти» на Донбасі як привід для подальшого вторгнення в Україну. Москва має вплинути на «ЛНР» та «ДНР для деескалації, — йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн Великої сімки (G7) за підсумками зустрічі у Мюнхені, передає Hubs.ua.

«Росія має використовувати свій вплив на самопроголошені «республіки» з метою стриманості та деескалації», – йдеться у документі.

Представники G7 констатували, що зростання кількості порушень режиму припинення вогню вздовж лінії зіткнення на Донбасі останніми днями викликає серйозне занепокоєння.

«Ми засуджуємо використання важкого озброєння та невибіркові обстріли мирних районів, які є очевидним порушенням Мінських угод. Ми також засуджуємо, що РФ продовжує роздавати російські паспорти мешканцям неконтрольованих урядом районів України. Це явно суперечить духу мінських угод», – наголошується у заяві.

Велика сімка рішуче підтримує Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, спостерігачі якої відіграють ключову роль у зусиллях деескалації. Цій місії має бути дозволено виконати свій мандат на Сході України у повному обсязі без обмежень її діяльності та свободи пересування, зазначили у G7.

Також країни G7 очікують, що Росія скоротить військову присутність біля кордонів України та констатують, що поки що не бачили жодних доказів цього.

«Ми будемо судити про Росію за її справами», — зазначили глави зовнішньополітичних відомств.

Представники G7 також підтвердили прихильність до мирного та дипломатичного вирішення нинішньої кризи. Москву закликали розпочати консультації в рамках діалогу США-Росія щодо стратегічної стабільності, Ради Росія-НАТО та ОБСЄ.

Крім того, глави МЗС G7 високо оцінили діалог ОБСЄ з європейської безпеки та висловили тверду надію на те, що «Росія візьме у ньому конструктивну участь».

Нагадаємо, Президент України закликав західні країни створити для України фонд стійкості та відновлення на тлі російської агресії.

 

*

Top