Енергоатом вважає необгрунтованими вимоги Держаудитслужби щодо фінансових порушень. Скандальний ОАСК зупинив їх дію

Рішення прийняв суддя, який блокує конкурс на голову САП

ДП «НАЕК «Енергоатом» прокоментувало розповсюдження інформації щодо результатів аудиторської перевірки проведеної в компанії. Відповідна заява була розміщена 7 лютого на офіційному порталі «Енергоатому», передає Hubs.ua.

«7 лютого 2022 року в засобах масової інформації поширили матеріали проєкту «Марлін» стосовно результатів аудиту ДП «НАЕК «Енергоатом». У своєму інформаційному повідомленні «Марлін» посилається на лист Державної аудиторської служби України до Кабінету Міністрів про встановлення фінансових порушень та недоліків за результатами планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» та його відокремлених підрозділів за період з 01.07.2018 р. по 30.06.2021 року», — повідомляється у заяві.

Зазначається, що НАЕК «Енергоатом» надіслала свої заперечення щодо вимог, викладених у листі Держаудитслужби. На думку «Енергоатома» ці вимоги не підтверджуються актом ревізії, що склала Державна аудиторська служба України.

«Відтак ДП «НАЕК «Енергоатом» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Київ (ОАСК) з адміністративним позовом до Держаудитслужби, в якому просило визнати протиправними та скасувати її вимоги, викладені в листі від 19.11.2021 року. У своїх позовних вимогах «НАЕК «Енергоатом» звертає увагу на низку процедурних порушень під час проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Компанії та вказує на безпідставність суми встановлених фінансових порушень і недоліків за результатами ревізії», — додають у заяві.

Також уточняється, що 28 грудня 2021 року Окружний адмінсуд Києва розглянув заяву про забезпечення адміністративного позову та ухвалив рішення про вжиття заходів задля цього забезпечення, а саме – зупинити дію вимог Державної аудиторської служби України та заборонити їй надавати рекомендації (пропозиції) Кабінету Міністрів України за висновками проведеної перевірки.

«ДП «НАЕК «Енергоатом» надіслало відповідні звернення до Кабміну та інших зацікавлених органів і відомств з інформацією щодо рішення, ухваленого Окружним адмінсудом Києва», — підсумували у компанії.

У свою чергу у проєкті «Марлін» відреагували на заяву «Енергоатому».

«Енергоатом вчора заявив, що у кінці минулого року звернувся до добре відомого ОАСК (який вже начебто давно мав бути ліквідований на вимогу президента Володимира Зеленського), і суддя ОАСК Олексій Огурцов зупинив дію листа Держаудитслужби в частині вимог до Кабміну усунути порушення на державній енергетичній компанії Кабміну. Тобто, уряду, який управляє Енергоатомом, і направив туди власних аудиторів, щоб розібратися, що відбувається на державній компанії, від якої залежить ядерна безпека, заборонили розглядати результати аудиту, і за їх результатами вчиняти якісь дії», — повідомив у Facebook Гліб Канєвський, керівник проєкту Марлін

При цьому уточняється, що це саме той суддя Огурцов, який паралельно намагається заблокувати конкурс на голову САП.

«Енергоатом намагався в суді і на НАБУ накласти заборону працювати із результатами ревізії. Але суд на таку вимогу не пішов», — додав Каневський.

Як повідомлялось, учора проєкт «Марлін» із посиланням на лист Держаудитслужби до Кабміну повідомив, що за результатами ревізії діяльності НАЕК «Енергоатом» за 2018 — 2021 роки Державна аудиторська служба виявила фінансові порушення на загальну суму 13 млрд. грн.

Один коментар;

  1. Катерина said:

    Ну коли ж у нас будуть нормальні суди? З бешенними зарплатами та пенсіями!Пора розганять!

*

Top