Серед переможців автоматизовані платформи про авторське право для бізнесу, ринок праці, медичні послуги, тощо
В рамках програми Open Data Accelerator п’ять українських стартапів отримали понад 5,8 млн грн. на розробку технологічних рішень на основі відкритих даних.
«Протягом трьох місяців учасники розвивали проєкти з менторами, щоб у фіналі акселератора запітчити розробку перед журі. Серед 14 фіналістів топові міжнародні та українські open data-експерти обрали 5 проєктів, які отримали гранти на розвиток і масштабування», – повідомило Мінцифри.
Переможцями Open Data Accelerator стали такі проєкти:
1) Demarka – платформа штучного інтелекту (ШІ-платформа) для автоматизації перевірки торгових марок. Допомагає бізнесу швидко оцінити можливість реєстрації бренду.
2) Струм – профорієнтаційна платформа для підлітків та молоді. На платформі зібрали інформацію про 50 найбільш затребуваних професій на ринку праці України: від навчальних закладів до можливостей працевлаштування.
3) Handstree – комплексне SaaS-рішення поєднує неприбуткові організації та міжнародних донорів для прозорої співпраці. Спонсори донатять тільки на перевірені ініціативи й можуть відстежувати, як витрачають кошти.
4) CrimeDataLab – платформа для аналізу офіційної статистики протидії злочинності. Допомагає оцінити ефективність правоохоронних та судових органів. На платформі є інтерактивні дашборди та ШІ-помічник для роботи з даними.
5) Sympto.mе – мобільний застосунок для оптимізації роботи лікарів та супроводу пацієнтів через ШІ-аватарів до та після візиту в медзаклад.
Крім цього, ШІ-інструмент для оброблення великих обсягів даних AI-Refine отримав менторську підтримку, щоб продовжити розвиток проєкту.
Open Data Accelerator – програма підтримки українських стартапів, які розробляють технологічні рішення на основі відкритих даних. Програма реалізується завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev, та за підтримки Міністерства цифрової трансформації. Партнери з реалізації проєкту – Фонд Східна Європа та SocialBoost.
Відкриті дані – це публічна інформація у форматі, придатному для автоматизованої обробки електронними засобами (у форматі, який може опрацювати програмне забезпечення). Форма відкритих даних передбачає можливість автоматизованої обробки оприлюдненої інформації, вільний та безоплатний доступ до неї, а також можливість вільно поширювати та використовувати оброблену інформацію.