«Ощадбанк» погодив кредит на $27 млн групі компаній «Градолія»
Фото з сайту ГК "Градолія"

У 2023 році дохід групи склав більше 6 млрд грн

«Ощадбанк» уклав низку кредитних угод із групою компаній «Градолія» на загальну суму більше $27 млн., повідомляє пресслужба банку.

«Таким чином компанія поповнить обіговий капітал і відновить фінансову стійкість після здійснення капітальних інвестицій у 2023-2024 роках», – зазначили в «Ощадбанку».

Як йдеться у релізі, «Градолія» виробляє нерафіновану та рафіновану (у т. ч. фасовану) соняшникову олію, гранульований шрот та фосфатидний концентрат. Станом на середину 2024 року частка групи компаній в структурі експорту рафінованої олії з України складала 4,2% та 22,4% в структурі експорту рафінованої фасованої олії. За 2023-2024 роки компанія збільшила вдвічі свої складські потужності зі збереження фасованої олії, встановила дві нові лінії фасування рафінованої олії, побудувала новий силос із місткістю зберігання насіння 24 тис. куб. м. Протягом останнього року ГК збільшила обсяг виробленої продукції на 22% у тоннажі.

В релізі «Ощадбанку» та у ЗМІ співвласником та генеральним директором групи компаній «Градолія» переважно вказується Іван Таршин. Також є  членом Української ради бізнесу.

В групу компаній входить низка юросіб (ТОВ): «Група компаній «Градолія», «ОЕЗ Градолія», «ГрадОлія Рафінація», «ГрадОлія Фудс».

Згідно сервісу Опендата, в усіх компаніях через кіпрську компанію «Градойл холдінгз (сайпрус) лімітед» (Gradoil Holdings) бенефціаром є Станіслав Іванович Таршин.

Прибуток ТОВ «Група компаній «Градолія» у 2023 році склав 419 тис грн, дохід – біля 23,8 млн грн. Відповідно у ТОВ «ОЕЗ Градолія» (завод з виробництва рослинних олій та шротів) – 29,6 млн грн та 3,1 млрд грн. У ТОВ «ГрадОлія Рафінація» (завод з рафінації та фасування олії) – 263,5 млн грн та 2,8 млрд грн. У ТОВ «Градолія Фудс» – 7,7 млн грн та 459,8 млн грн.

На сайті ГК «Градолія» вказано, що потужності з переробки підприємств дозволяють виробляти і реалізовувати обсяги продукції:

— соняшникова олія (рафінована дезодорована виморожена марки П) – 80 тис. тонн в рік;

— соняшникова олія (сира, нерафінована, першого ґатунку) – 100 тис тонн в рік;

— ріпакова олія (нерафінована, першого ґатунку) – 11,5 тис. тонн в сезон протягом липня-вересня;

— соняшниковий шрот (тостований, високопротеїновий, гранульований) – 76 тис тонн в рік;

— ріпаковий шрот (тостований, високопротеїновий) – 14,5 тис. тонн в сезон протягом липня-вересня.

Одночасні складські потужності заводу складають 40 тис тонн насіння соняшнику. Потужність переробки – 700 тонн насіння соняшнику на добу.

*

Top