Рашистський ринок покидають найбільш високотехнологічні компанії
У червні, після місяців затяжних та жорстоких боїв українців з російськими та білоруськими окупантами, низка світових бізнес-лідерів майже одночасно вирішили взагалі припинити бізнес на росії, і частково в білорусі. Hubs.ua приводить коротку добірку свіжих та самих яскравих прикладів.
Індійська мультинаціональна IT-компанія Infosys на днях повідомила про повне виведення свого персоналу з росії. Про це написало індійське ділове видання BusinessToday.
Зокрема генеральний директор Infosys Саліл Парех сказав, що компанія переводить біля 100 своїх співробітників, що працюють на росії, на проєкти в інші країни. Про намір залишити ринок рф Infosys оголосила ще у квітні, після того як росію покинули кілька світових ІТ-компаній (переважно американських).
Також Парех відзначив, що європейський ринок є важливим та перспективним для компанії: «У нас є потужні клієнти у сфері фінансових послуг, роздрібної торгівлі, автомобільної промисловості, фармацевтичній сфері, і цей бізнес поширений у багатьох країнах Європи: Великобританії, Швейцарії, Німеччині, у країнах Скандинавії, Франції».
За інформацією BusinessToday, Infosys отримує більше 60% доходу в країнах Північної Америки, близько 25% – з Європи, біля 11% – з Індії, 4% – інші країни. Infosys – індійська мультинаціональна компанія, що займається розробкою складного програмного забезпечення для електронної комерції і телекомунікаційних компаній, бізнес консалтингом та аутсорсингом послуг.
Повністю покидає російський ринок великий виробник спортивного одягу Nike, повідомили на днях в Associated Press. Три місяці тому компанія Nike Inc. призупинила діяльність всіх своїх брендових магазинів на росії. Але, як і інші великі корпорації, намагалася пом’якшити втрати для співробітників внаслідок повного припинення діяльності компанії на російському ринку. У травні російські змі писали, що Nike Inc. розірвала відносини з Inventive Retail Group, найбільшим франчайзі на рф.
Також на днях в інтерв’ю Washington Post президент Microsoft Бред Сміт майже анонсував про повний вихід компанії з росії. За його словами, IT-гігант скорочуватиме там бізнес доти, доки від нього «зовсім нічого не залишиться». Очевидно Microsoft у такий химерний спосіб спробував повідомити про де-факто припинення свого бізнесу, при цьому зберігши контакти з співробітниками. Адже одночасно президент зауважив, що компанія продовжить допомагати своїм співробітникам на росії, яких налічується біля 400.
Раніше, у березні Microsoft призупинив продаж нових продуктів та послуг на Росії, але продовжував підтримувати існуючих клієнтів та тамошні офіси. Згодом, на початку червня, компанія оголосила про додаткове значне скорочення послуг та операцій на рф. Заява була загальною. Але вже минулого тижня рашистські змі розповсюдили інформацію, що спроби встановити Windows 10 та Windows 11 на росії були заблоковані. Microsoft поки не коментував: чи це технічна помилка, чи частина плану компанії щодо подальшого виходу з російського ринку.
Після призупинення діяльності у березні, про свій повний вихід з російського та білоруського ринків на днях оголосив Cisco – американський гігант-виробник обладнання у сфері мережевих комунікацій. Компанія оприлюднила заяву, в якій зазначила, що продовжує «уважно стежити» за війною в Україні, і в результаті прийняла рішення «розпочати впорядковане згортання нашого бізнесу в росії та білорусі».
У квітні фінансовий директор постачальника рішень для мережевих комунікацій Скотт Херрен сказав аналітикам, що історично росія, білорусь та Україна разом забезпечували приблизно один відсоток від загального доходу компанії. Разом з тим він зазначив, що рішення припинити бізнес як на росії, так і в білорусі негативно вплинуло на дохід, що обійшлось компанії «приблизно в $200 млн, або в два відсоткові пункти зростання».
Протягом останніх тижнів, після стадії призупинення діяльності, з росії повністю також вийшли McDonald’s та Starbucks.
Публікація підготовлена у тому числі завдяки роботі безкоштовного сервісу KSE Institute (центр при Київській школі економіки) – Telegram-боту для відстеження/моніторингу новин про пріоритетні іноземні компанії https://t.me/exit_ru_bot.