Кількість сумнівних операцій за рік виросла у 1,5 рази
Державна служба фінансового моніторингу в 2021 році надала правоохоронним органам 1 170 матеріалів про фінансові операції, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та вчиненням кримінального правопорушення на загальну суму 103,2 млрд гривень. Про це повідомили в прес-службі Держфінмоніторингу, передає Hubs.ua.
«У 2021 році Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 1 170 матеріалів. З них 767 узагальнених матеріалів та 403 додаткових узагальнених матеріали. У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 103,2 млрд грн», — йдеться в повідомлені.
Зазначається, що з направлених матеріалів160 були пов’язані підозрою у корупційних діяннях на загальну суму 9,3 млрд грн. Ще 111 матеріалів стосувались механізму проведення «зустрічних потоків»; загальний обсяг «проконвертованих» коштів за цими ними складає 22,9 млрд грн.
«У ході зазначених фінансових розслідувань Державною службою фінансового моніторингу заблоковано кошти у сумі 72,7 млн гривень», — повідомили в службі.
Крім того, у відомстві додали, що торік до правоохоронних органів також передано 109 матеріалів щодо фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму/сепаратизму; публічно закликають до зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України, а також тих, до яких застосовано санкції.
«Зі 109-ти переданих матеріалів, 28 матеріалів містили інформацію щодо виявлених зв’язків з Російською Федерацією. Зазначені матеріали направлено до Служби безпеки України та Офісу Генерального прокурора України», — підсумували в службі.
Нагадаємо, Держфінмоніторинг за 2020 рік виявив підозрілі операції на 76 млрд гривень.